| Lorycica1 a întrebat:

Imi puteti spune niste poezii de-a lui Mihai Eminescu din volumul lui,, Poesi" dar sa fie niste poezi in care sa fie epitete. Dau Fundita!

7 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Toate poeziile contin epitete!

| Sabryy a răspuns:

Pai la mijloc de codru; somnoroase pasarele; ce te legeni...; Ce'ti doresc eu tie dulce romanie.

| crmr a răspuns:

Toate contin epitete si daca nu stii ce sunt ex marea alba
Funda?

| Graphee a răspuns:

- Toate poeziile au în componenţa lor epitete.
http://www.romanianvoice.com/poezii/poeti/eminescu.php

Numai bine.

| Papalu a răspuns:

Nu stiu...

| Fcsb_Vladuz_1987 a răspuns:

Toate au epitete:adio, ce-ti doresc eu tie dulce romanie, sonet1, 2,3, Mortua est, la steaua, scrisoarea1, 2,3, 4,5, inger de paza, Epigonii, DoinaMai am un singur dor