| EmmaDMX a întrebat:

TPU! La mine in oras a venit ceva agentie care alege modele pentru a le prezenta produse cosmetice/imbracaminte. Azi m-au oprit si pe mine si mi-au spus ca beneficiez de ceva suma de bani daca ma las pozata si aranjata de ei pentru a aparea in diverse reclame, bla bla... Acum eu am niste dubii care ma fac sa cred ca aceasta "agentie" nu e prea serioasa. De ce aleg viitoarele modele la colt de strada si de ce se impune o taxa de participare? Daca ma vreau in echipa lor si-mi spun ca voi castiga de pe urma acestei experiente, de ce le mai trebuie bani ca sa ma pot inscrie? Parerea mea este ca ar putea fi o gluma, sa te faca sa platesti, ca dupa, aceasta "agentie" sa dispara efectiv si sa ramana cu banii mei. Voi ce credeti? Sa am incredere in ei?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta vor disparea cu banii. O firma serioasa NU iti va cere nici un ban, ba chiar iti va oferi un avans pentru a nu semna cu alta agentie. Daca iti cer chiar si 2 lei, poti sti sigur ca sunt escroci.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu o sa platesti taxa si pe urma nu o sa mai auzi de ei. se bazeaza pe naivitatea tinerilor care cred ca ajung vedete peste noapte

| Aasdfghj a răspuns:

Am fost oprita de o gramada de ori de astfel de agentii. Nu sunt serioase si au dat si la tv ca este o teapa. Tu platesti suma aceea de bani dar probabil ca ei nu te vor chema niciodata.

| VCRobert a răspuns:

Sunt sigur că nu este o agenție adevarată. Nu risca.