| Raluxx a întrebat:

M-am operat ieri si nu am voie sa ies din casa. Ce pot sa fac sa nu ma mai plictisesc? FUNDA+VOT!

7 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Ce ai putea face:
-să intri pe mess[love struck]
-să stai pe TPU

poți desena

poți cânta

poți dansa.

te poți juca cu câinele sau pisica

poți dormi

poți citi o carte/revista

poți face poze.

poți să stai la pc.

| Fillaide a răspuns:

Copy/paste la un alt raspuns de al meu:

Asculti muzica
Dansezi
Canti
Vizionezi filme
O ajuti pe mama ta la treburi(cele mai simple ca sa nu depui prea mult efort)
Gatestihee hee
Scrii in jurnal
Vorbesti pe mess, skype
Joci conquiztador
Vorbesti la telefon
Iti faci masti pentru par, fata...tratament pentru unghii etc.
Citesti bloguri
Scrii poezii
Citesti romane
Iti muti mobila prin camera(te ajuta ai tai), mai pui cate ceva pe pereti, podhee hee
Dormi
Iti faci chiar tu un blog etc

| Someonelikeyou a răspuns:

Poti sa te joci conquiztador, sa te uiti la filme de comedie, sa o rogi pe mama ta sa iti faca floricele pentru filmhee hee.sa citesti. Mai multebatting eyelashes

| Kitty20 a răspuns:

Joaca-te cu animale daca ai, stai pe calculator sau la televizor ci teste o carte interesanta vorbeste cu prietenii la telefon sau pe messenger, stai pe facebook daca ai joaca jocuri,deseneaza, fa-ti temele,dormi, uita-te la haine pe siteuri pe net, canta etc

| HeiwaHaNeul a răspuns (pentru Kitty20):

Joaca ceva cum ar fi : http://jocuri.clopotel.ro/Jocuri_Logica-10/, citeste o carte ( daca preferi cele scrise de autori romani, uite cateva : Elevul Dima dintr-a 7-a, Invitatie la vals, Scrisoare de dragoste (toate 3 de Mihail Drumes ), Cismigiu&Company de Grigore Bajenaru, Lorelei de Ionel Teodoreanu, iar daca-i preferi pe cei straini (in cazul asta scriitori englezi ) : Marile Sperante de Charles Dickens, Jane Eyre de Charlotte Bronte, La rascruce de vanturi de Emily Bronte etc. ). Ai mai putea sa-ti faci un fel de jurnal sau propriul tau roman, daca te pricepi la literatura. Vizualizeaza bloguri, eventual, fa-ti si tu unul, joaca sims sau orice alt joc pe calculator ( wandering willows, ballance, the island :castaway etc.), ajut-o pe mama ta sa pregateasca mesele, cautand retete noi de mancare, asculta muzica, invita, daca poti, o prietena la tine (si distrati-va impreuna, roga-o sa-ti povesteasca ce s-a mai intamplat in lipsa ta, uitati-va la un film impreuna sau uita-te tu signura la unul -preferabil de comedie : Mr. Bean, daca tot e si se apropie sarbatorile uita-te la Singur acasa 1, 2 sau 3, sau ce-ti place tie :P) intra pe mess sau pe chat-uri si in felul asta cunosti oameni noi. Fa figurine origami, desenaza, cauta bancuri pe net si amuza-te putin, cauta programul tv si vezi ce se mai da http://port.ro/. Gandeste-te ce ai vrea sa devii cand o sa fii mare, intereseaza-te de slujba pe care ai vrea-o. Vezi ce se mai intampla in lumea mondena (mai ales starurile internationale ) : http://www.viva.ro/Vedete/Exclusiv-Viva-ro, http://www.blogvedete.com/, http://www.ciao.ro/vedete/vedete_internationale/index.1.html si cel mai important : asculta colinde :X! ( scuze in cazul in care nu-ti plac :P) ca doar vin sarbatorile de iarna (eu una asa fac :D). Gandeste-te ce cadouri sa le iei celor dragi tie sau ce caduri ai vrea sa primesti de Mos Craciun si Mos Nicolae :>. Planifica masa de Craciun si modul in care vei impodobi bradul si casa. Roaga-te sa ninga (in caz ca-ti place zapada ), ca sa avem o iarna ca atare, macar in ziua de Craciun. Sunt multe lucruri pe care le poti face.
Sper ca ti-am putut da cateva idei! Bafta:x!

| Raluxx explică:

Nu pot dansa...sunt operata la piciorbig grinsad

| HeiwaHaNeul a răspuns (pentru Raluxx):

P.s. Vezi ce mai e la moda pe site-uri de fashion, uita-te la poze http://weheartit.com/, cauta moduri in care sa-ti prinzi parul, sau tunsori. Gandeste-te la cum ai vrea sa-ti numesti copiii :)), sau cu cine ai vrea sa te casatoresti (cum sa fie). Citeste cartile lui Ben Carson ( Maini inzestrate - eng: Gifted Hands ) si Gandeste cutezator -eng: Thing Big ) - un mare si renumit neurochirurg pediatru, din SUA -, sau macar un rezumat - o sa te uimeasca povestea vietii lui. Cauta melodii noi. Invata alte limbi (care iti plac). Descrie-te cum ai vrea sa fii si cum crezi ca vei fi peste 10 sau 20 ani.Fa-ti tie poze sau gaseste poze si editeaza-le dupa bunul plac (exemple de programe de editat : photoscape, picasa, photoshop ). Suna-ti rudele si ureaza-le la multi ani (tot e ziua Romaniei :)) ) - app : la multi ani >:D