| fataaaa a întrebat:

Buna TPU.O intrebare pentru scolari:Voua va place scoala? Sunteti bucurosi ca ati intrat in vacanta de iarna?happy Va rog fara raspunsuri jignitoare.

4 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Scoala e ok dar in acelasi timp face si Romania de ras.
1.Ok, frate, mie unul, imi place matematica. Nu inteleg, de ce trebuie sa fiu perfect la toate materile? Inteleg ca na trebuie sa stiu sa vorbesc dar serios, invata o poezie de 14 pagini, fa o compunere, poezia, de ce as invata-o? Si compunerea, sunt Mihai Eminescu deci.
2.Muncesti o ora si pauza e de 5 min.
3.De ce sunt obligat sa fac pictura? Cu ce ma ajuta pe mine in viata? Daca nu esti bun la pictura poti ramane repetent. Nu inteleg. Sau la fel si la sport
4.Colegii aia care la sport iti dau cu mingea in cap
5.Profesorii nu stiu ce predau. Eu, in clasa a IV-a, aveam un frate mai mare, el ma invata tot, doamna noastra nu stia sa faca (2xa):6=2, serios? Ma face sa rad.
Deci 50% astept vacanta 50% nu. Serios acum, unii ( nu zic de la ce liceu), am mers la un concurs, liceul lor a castigat si directoarea s-a laudat si a zis ca liceul meu e cel mai slab. Daca, profesorul e idolul tau, nu mai exista Romania, toti astia au luptat mult pentru Romania, si "idolii nostri", o strica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vacanta este buna intr-o anumita masura. Da, mie imi place vacanta dar parca atunci cand stai prea mult in vacanta tie dor sa stai cu colegii sa mai glumesti dar din pacate scoala are mult mai multe parti rele (teme multe, teste grele si multe lectii de invatat la foarte multe materii) deci da imi place mai mult vacanta si sunt bucuros ca a venit vacanta de iarna.

| puppetmaster a răspuns:

VACANTA! VACANTA! VACANTA! cat am asteptat aceasta clipa, adicanu ca urasc scoala dar sa faci cate 10-12 ore de romana pe saptamana si sa stai la scoala 6 ore facand lucruri inutile sau asteptand ca prostu' sa vina profu' care vine in ultimele 15 min cu o cafea in mana pe care o bea vorbind la tel; sau cum a zis MinerX, sa te duci la sala de sport si sa stai in frig o ora, apopi sa te alegi cu o minge in cap...categoric nu! vreau vacanta!

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Mi-e imi place vacanta.Dar daca n-ai ce face te plictisesti si te gandesti la scoala.Mi-e imi place si scoala deoarece nu prea am profesori "nebuni".Eu ma inteleg cu aproape toti in afara de profesorul de fizica.Ma inteleg cu diriginta si cu uni colegii.Copii parca sunt fratii/suroriile mele iar diriginta a doua mama a mea.Deci ii place 70%scoala si 30%vacanta. Sper ca te-am ajutat