| noSUno a întrebat:

TPU
vreau niste statusuri frumoase
dau funda si vot.la cele mai multe

17 răspunsuri:
| CristinaCristinika123 a răspuns:

1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2.@. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! ea inca`l iubesteee."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...

17. Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim că doar în viața asta o singură dată ești.

18. Nu, nu, nu e prea târziu pentru povestea noastra. Când ştii că undeva cineva te aşteaptă.

19. Opreste-te o clipă si caută in tine. Inauntru e un copil ce intreabă de mine.

20. Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond...

21. Știi mă? Știi? Că lângă tine ar fi, chiar dacă nori în viața ta ar veni. :]

22. Da, e cu ea. și? Nu mă mai doare. e mai bine așa... sper să le fie bine în continuare

23. E greu mă. Totul in jurul meu imi trezeste amintiri.,=.

24. E micuta dar ii dulce iar cand te uiti la ea gandu' iti fugee`

25. Si n' am de gand, sa te mai las curand Si totusi ma crezi pe cuvant chiar daca o iei razand.

26. E, lumea care iti vorbeste frumos Si-n fata si-n spate, da' vorbele-s pe dos E, cate-o emisiune cu promisiuni, Aceiasi vrajeala e de luni pana luni Azi, e Romania e tot aia de ieri Degeaba au murit si studenti si mineri...

27. Caracteru’ omenesc te lasa des fara cuvinte…

28. De ce tot ce e frumos trece mult prea repede De ce nu pot avea pe fata numai zambete De ce viata nu e asa limpede Atatea cuvinte, atatea sperante aruncate in zadar De ce viata e ca o balanta, dulce sh amar

29. Din fericire, lucrurile frumoase sunt intrerupte.=) Reluate apoi, ca să te poti bucura de ele.Din nou. si din nou.

30. Creativitatea nu sta in pensulă sau in stilou. Creativitatea stă in tot ce e trait de-alungul vieti de cineva. Experiente care se adună si rezultă la asta.

M-am străduit. O fundă?

| StancuDaniel a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "

Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "

Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "

Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "

| RosaL a răspuns:

Toti imi vor binele , dar nu`i las ca mi`l ia !

Încă există sentimente , tu eşti pasiunea mea.

Am intrebat multe, insa raspunsul tau a fost mereu cu puncte puncte .

Nu poti , te invatam . Nu vrei , te obligam !

E atât de schimbată ! Exact cum ai zis tu că nu o să fie niciodată.

Crezi ca-mi pasa de tine ? Crezi prost ! Idealurile mele se schimba zilnic , nu stiu ce vreau , recunosc !

Stiu ca vreiii . Dar nu prea poti` . Cum vrei tu , asa vor toti !

Sunt 1000 de ganduri ce ma`ntorc la tine !

Am invatat sa am rabdare . Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare !

Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine , si nu permite altora sa renunte la tine !

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars .

Ador sa`mi curga cineva prin vene

Taci ! E un cuvant potrivit pentru tine . Inchide`ti gura ! Stapaneste`ti ura !

Fara aberatii , spune totul discret . Stii ca nu`mi place s`o ard indecent .

Vreau sa stii ca n`am sa renunt ! Orice ar fi, te iubesc prea mult !

Realitatea bate platourile de filmare . Viata`i frumoasa si fara efecte speciale !

In seara asta bem pentru noi . Pentru cei ce ne-au avut , pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea .

Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit !

Mai târziu ai descOperit cum era . Pe cât de frumOasa, pe atât de rea!

Si ma pierd in intuneric , in jur totul e pustiu . As vrea sa te iubesc dar parca . parca nu mai stiu

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni , dar in fine . sunt ca si Smiley , official imi merge bine !

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii . Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Cand iesi afara nu te controleaza , nu te suna . Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti`o spuna . ; ))

Deschide ochii ! Timpul trece . Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece !

Stii draga ? Iubitul meu se respecta . Are langa el o blonda aproape perfecta !

Îmi fac curat în suflet . Arunc tot ce e murdar și plin de praf !

Si a inceput sa zambeasca mai des . Iar ei intorc capul plini de interes ! ;; )

Eu o sa fiu lumina ta , cand calci pe becuri . Sau poate chiar averea ta cand ai zero pe cecuri .

si-acum ma confrunt cu abisul in care` am cazut si vreau sa te intreb : Cate suflete te`au urmat si s`au pierdut ?

Trebuie sa pui in lada vechea masca trista si sa uiti de cheie . Maturizandu`te din lacrimi nu te face mai femeie !

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton . Dar eu te vad mai pierduta decat un apel pe telefon !

Eşti pe primul loc, niciodată să nu uiţi . Că pentru tine a renunţat la multe şi la mulţi !

Barbatii cred ca au puterea . Femeile stiu ca o au !

Se poarta alb, se poarta verde, se poarta iar fetele blonde !

Nu`ti vei gasi iubirea niciodata, pentru ca asa vreau eu ! Nu m`ai apreciat, cum te-am apreciat si eu !

Multi cred ca pot gandi pentru noi, dar noi nu inseamna mai multi . Noi inseamna doar doi !

Toată lumea are dreptul la o părere . Dar vezi tu, a ta e idioată !

Si trebuie sa-ti pese mai mult de tine ! Cateodata sa faci rau, aduce bine .

Si vrei sa ma schimbi ? Patetic . Schimba`te tu primul . Nu uita ca tu esti doar un personaj, eu fac tot filmul !

Ar fi timpul sa trec la nivelul urmator . Si e pacat ca tu ramai la capitolul anterior.

" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc. "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine. "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide. "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine. "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui. "

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc. "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti. "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni. O dragostea la prima vedere trece in 2 ani. O iubire iti schimba total viata. "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani."

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving. "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta."

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista. "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti. "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea. Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea. "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale."

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste. "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul. rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare. "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire. "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare. "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit. "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista. chiar daca e frumoasa sau trista. IUBIREA exista. "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca. Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi. Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul

Cand vorbesti cu mine sa taci!
Ce inseamna sarutul:
•pe mana = te ador •pe obraz =sa fim prieteni •pe gat = te doresc •pe buze = te iubesc
Crezi in dragoste la prima vedere?sau trebuie sa mai trec o data?
Scuza-ma, am observat ca nu m-ai observat!
E dragut sa fii important dar e mai important sa fii dragut
Nu poti sa schimbi trecutul, dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
M-am nascut cu o enorma nevoie de afectiune, si o teribila nevoie de a darui-o
Atata timp cat mai putem zambi, cauza nu-i inca pierduta
Realitatea este numele pe care il dam dezamagirilor noastre.
Nu lasa ca amintirile nefericite ale trecutului sa-ti distruga prezentul.
Nu rupe firul unei prietenii, caci daca-l legi din nou nodul ramane
Inca exista multe intrebari al caror raspunsuri nu le-am aflat inca.
E in zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte

Nu credeam ca-mi va fi rau.
Am fost noi, acum sunt eu

Zambeste celui care te-a parasit ca sa nu creada ca-ti pare rau!
Invata din ieri, traieste pentru azi,spera pentru maine
Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi
Nimeni nu este de neinlocuit,dar uneori este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
Stii ceva, n-am nevoie de prieteni cu fite. asa ca, evapora-te
Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.
Dintr-un trandafir, fiecare petala e o iluzie, insa fiecare spin e o realtitate
Cand cineva la care tii pur si simplu pleaca, aminteste-ti ca frunzele, toamna, nu cad pentru ca vor, ci pentru ca a sosit
momentul.
Si-ar fi mult mai usor, sa nu-ti mai pese uneori
Ai o voce asa frumoasa, dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!
Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang, tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc!
Cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.
Fata desteapta saruta, dar nu iubeste, asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita
Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!
Pentru al gasi pe Fat Frumos a trebuit sa sarut multe broaste.
Nu-ti cer luna de pe cer, ci doar sa-mi oferi putin din dragostea ta.
[♥]
Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.
IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul.
Copiii gasesc de toate in nimic, adultii nimic in toate
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe.
Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu-ti raspunde
Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi!
Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu-i ca tine

Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc
iar ultimele doua sa ramai cu mine...

A fost o data.asta nu inseamna ca va fi mereu
De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea in inima patrunde
Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna
As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea, as vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.♥
Oriunde ai fi, orice ai face, cu oricine ai fi acum,candva te vei intoarce dar cand va fi prea tarziu, atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi
Imi place cum ma privesti, imi place cand imi zambesti [♥]
Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi
Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "I"
Adevarata prietenie nu consta in numarul de prieteni, ci in devotamentul si valoarea lor.
In viata derapezi mai repede decat crezi.
Am invatat sa am rabdare ca totu iti iese cand nimeni nu te credea in stare
Traiesc din fantezii, visez la nebunii e o povest pe care o stiï
O furtuna imi aminteste de cat de frumoasa e vara, fotografiile îmi amintesc cat de frumos este sa cresti, prietenii ca tine imi amintesc cat de frumoasa este viata!
Mi-aduc aminte de lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte.
Am invatat ca oricat ai plange lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta.
M-ai invatat sa rad dupa atatea probleme.
Acum traiesc prezentul si sunt ceea ce sunt ♥
Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze, nu vreau sa am ultimul cuvant, vreau doar sa-mi cer scuze

m mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba … te-am pierdut pe tine …

E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU

Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!

Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

1. Sunt ca un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate...
2. Imi cade o lacrima de suparare din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
3. Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.
4. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
5. Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine ...
Alege un status emo si foloseste-l pe Yahoo Messenger, Hi5 sau unde vrei.
Colectia de Statusuri Emo: Status trist
1. Am plans, am suferit, am pierdut atatea... totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi...
2. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina
3. Multumesc celor care au aruncat cu pietre in mine,cu ajutorul lor mi-am construit castelul
4. Daca as amaneta un gram din dragostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bin

1. Alfabetul incepe cu litera a, numaratoarea cu 1, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine.
2. Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea
3. M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine
4. Inima mea e rupta in doua - jumatate din ea e inca la tine , dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna
5. Nu conteaza cat ma iubesti. atata timp cat te prefac

1. Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc
2. Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput
3. Exista doua tipuri de oameni: care ma iubesc si care pot sa se duca dracului
4. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU
5. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc

1. Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc
2. Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput
3. Exista doua tipuri de oameni: care ma iubesc si care pot sa se duca dracului
4. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU
5. Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying…
Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying.te iubesc:X.
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…
Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad
Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
DND aspir…….la o viata mai buna
A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur
Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
viata e plina de necazuri dar si bucurii…….asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu iubirea mea

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Am plans, am suferit, am pierdut atatea … totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi …

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as
mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie
de nimic

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am
gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
Abia atunci am realizat cat de bogat sunt

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori
plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand
taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina
Fundahappy

| Đϋffγ a răspuns:

" Beau bere… sa-l fac sprit pe Jack Daniel`s "

" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! "

" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "

" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "

" Play your music, play it so loud that nobody could sleep…NOISE MAKER! "

»" Fac cinste plateste vecinu! "

»" Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos… "

»" Pauzele lungi si dese… cheia marilor succese! "

»" Noaptea am cosmaruri pentru ca dor cu tine in pat! "

»" Du-te lent si vino tare pentru mine n-ai valoare! "

»" Ma tot uit la prezentari de moda dar niciodata nu vad pe strada asa ceva… "

»" Mi-am luat oglinda sa imi vad avataru… "

»" Nicaieri nu-i ca acasa dar mai bine-i la HOTEL ! "

»" Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina… "

»" Foaie verde magheran/M-a facut mama spartan! "

»" Mi-am aprins becu sa sting lumina… "

»" Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara ! Nu-l inteleg ce ghinion are… "

» " Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa… "

» " Fac teme ca altceva nu mi-o dat scoala… "

» " Fuck dus… da si pe tine daca vrei… "

» " Sper sa prinzi muste la vara… "

» " Unde’i unu nu-i putere la butoiu plin cu bere….Unde’s doi puterea creste si butoiu se goleste… "
» " Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi… "

» " Bai baieti ca sa fiti ca mine nu puteti, asa ca mai incolo ca sunteti niste boschetzi ! "

» " N-am status acum…. dar am avatar ! "

» " De ce incerci sa imi downloadezi statusul? Te crezi blonda? HA! L-am downloadat eu inaintea ta! "

» " Ai Bani !?… Hai la bere … N-ai bani !? … Du-te vere ! "

» " O gãinã avea 2 picioare in special stângu` ! "

» " Se tin fetele de mine parca`si fii actor din filme! "

» " Bate si ti se v-a deschide… proces penal ! "

» " Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra… "

» " Opriti Planeta, vreau sa cobor… "

» " In caz de al III-lea razboi mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice ! "

» " Te mai astept o zi sau poate doua si daca vii ma fac ca ploua… "

» " Viitorul suna bine , pacat ca nu raspunde nimeni… "

» " Iti fac cadou o matura ca sa zbori dreq din viata mea… "

» " Si daca ramuri bat in geam. .si daca ramuri bat in geam. .bag **** tai copacu`… "

» " So f*ti pe mama gratis ) "

» " Da-mi si mie webcam-ul sa iti vad fata aia de c*r ! "

» " Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresita ! "

» " Cei mai buni magicieni sunt barbati: f*t si dispar… "

» " Vrei sa te dai putin mai incolo sa intru si eu online? "

» " Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada… "
»" Ma urasti, te urasc, ma placi, esti homo… ) "
» " Primeste mama ta cu violu` ? ) "

» " El :Hey estinoua(9) pe aici?
Ea: Da.
El:nu vrei sa fi sasele(6) meu?… "
» " Pasarile ciripea nu avea treaba se distra… ) "
» " La multi ani celor cu nume de buruieni… "
» " La film pe Radio21… "» " In padurea cu alune aveau casa 3 catei… vine Gigi si le spune : Nu treceti in turu 3 ! "

» " Tristetea ta ma strange de ****… eu strig din tufis: fii mai fericit ba ca nu pot sa ma pis! "
» " Vinul rosu de Vaslui, face **** ca un cui! "
» " As vrea sa fie ceva intre noi… dar mai mult in tine! "
» " Invata din greselile parintilor tai…… foloseste metodele contraceptive… "
» " Nu-s….cauta-ma in dictionar! "
» " Lasa un mesaj pe propriul tau risc! "
»" Intel inside, Idiot outside… "
» " Cumpar droguri…pentru relatii sunati-ma la numarul 112/955.ofer cazare pe termen lung dupa incheierea contractului…rog seriozitate! "
» "Daca-s avea fata ta mi-as da parintii in judecata… "
» " Cum de esti inca aici?credeam ca gradina zoologica e inchisa noaptea… "
» " A pretty girl can kiss a guy…a bird can kiss a butterfly…the rising sun can kiss the grass…but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS ! "
» " Mi-esti amica… iti sunt amic… ce zici te scot la un suc la plic ? "

» " Dumnezeu a facut cerul,pamantul.apele.te-a facut pe tine…cu totii facem greseli… "

» " Imi vine sa-ti sparg dintii…dar de ce sa te fac sa arati mai bine? "

» " Doamne… fa-ma pasare sa ma pot caca pe toti… "

»" Oglinzile nu pot vorbi…dar ce noroc pe tine prietene ca nu rad… "

» " I’m not a hearthbreaker….i’m a pussy penetrator… "

» " Unii oameni iubesc asa de mult femeile lor încât , pentru a nu le uza, se folosesc de femeile altora… "

» " Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari… "

» " Sunt departe, departe, foarte departe… in camera alaturata… "

» " Scuze ca nu te-am cautat dar mi-a mancat pisica mouse-ul si nu pot da click pe tine! "

» " Uita-te pE tavan sI aI sa VeZi urme dE copite dE CaL… "

» " nu CiTi sTaTuS’u prostule…prea TaRzIu,deja L-aI Citit… "

» " Te-am intalnit in cimitir, aveai pe piept un trandafir, din ochi iesea un viermisor, aveai in spate un topor! "

» " Iubito…. iubeste-ma ! "

» " Guvernul Romaniei…. o adunatura de pampalai… "

» " Care i treaba mosule? "

» " Daca-o freci cu bucurie, imposibil sa nu-nvie ! "
» " Cauta-ma pe la gaini …daca nu ma gasesti… cauta-ma pe la oua… "

» " Hop sa………. zile Cleopatraaaaaaa ! "

» " Bine o zis …cine o zis…cand o zis…ce-o zis… "

» " Ssssssss MAI USOR! aaaaaAsssaaAA! Daaaa! Mai JOS! Da! exact mijlocul ma doare… ahh ce bine faci masaj "
» " Am nevoie de un minut ca sa iti stric dimineata si de 2 legate ca sa te fac sa iti iei viata… "
» " Hello, welcome to my away message, how may I ignore you today? "
» " Nu lucrez in weekend-uri si in zilele care se termina cu " i "
» " Esti frumoasa ca o stele, tu mi-ai rupt inima`n doi… toate sufletele mele bate pentru tu si noi… "
» " Stiu ca stau de 3 zile incontinuu pe mess… dar nu e treaba ta… "
» " Azi nu dau autografe… "
» " Oricine are dreptul sa fie prost,dar unii abuzeaza de acest privilegiu ! "
» " Scriu la matematica… ( o am pe profa de mate. in lista ) "
» " Be The Best… Fuck The Rest… Be The One… Not Anyone… "
» " I’m mobile ca n-am pc… "
» " Buzz me If you need me, but if you don’t need me *** off ! "
» " In momentele dificile ale vietii, trebuie sa ridici capu, sa bombezi pieptul si sa spui cu hotarare: Acum chiar ca-s in rahat pana-n gat ! "
» " Mare e gradina ta doamne, si mereu isi muta gardul ! "
» " Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste… "
» " Iubeste-ti aproapele, dar sa nu afle nimeni… "
» " I`em ãuei….pliz weit ! "
» " Sunt foarte sexy…. ma scoti la un Pepsy ? "
» " O femeie trebuie sa fie batuta in cap sa se culce cu un prost… " [by DeMoN]
» " Vad ca ti-e foame de mine….eu sunt in seara asta desertul pentru tine "
» " Se stie din start ca baietii nu au masura… si se stie de la Eva ca femeile vor **** ! "
» " Valeu…valeu…valeleu…… mi-am scapat basca-n veceu` "
» " Viata e o curva…. TU esti VIATA mea ! "
» " Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America, si pe altii sa asculte la usa… "
» " In fiecare dimineata ma uit in topul celor mai bogatzi oameni din lume …. daca nu ma vad printre iei ma duc la munca! "
» " Foaie verde castravete, am dat headshot prin perete n-a fost wall a fost bulan si mi-a dat adminul ban… "
» " Nu mai intrati pe mess , o sa ies eu din cand in cand sa va zic cum este pe aici… "
» " Hell was full, so I’m back! "
» " spersanutiiamulttimpsacitestistatusulasta "

» " O tigara iti scurteaza viata cu 2 minute…
O sticla de bautura iti scurteaza viata cu 4 minute…
O zi de munca iti scurteaza viata cu 8 ore ! "
» " De treci codrii de arama nu te costa nici un ban de treci pragul de la crama dai salariul pe un an… "
» " Nu fumati in pat…. ca nici noi nu facem sex in scrumiera! "

» " Save energy…. sleep in school! "

» " Vino mama sa ma vezi…. muncitor la spatii verzi…. c-am furat si eu ceva si m-a prins politia! "

» " Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra… "

» " Viitorul suna bine…. pacat ca nu raspunde nimeni! "

» " Nu furati ! Parlamentarii nu suporta concurenta! "

» " Daca pozele ar vorbi……ce crezi ca ar spune avatarul meu? "

» " N-am status acum…. da am in schimb avatar! "

» " Le stiu pe toate…….da-s maritate! "

» " Enervez…… in rate lunare! "

» " Cand stapanul nu-i acasa…. sar pe geam si intru-n casa! "

» " Cand am pornit la drum, am intalnit o proasta /Am incercat sa fug, mi-a devenit nevasta… "

» " Don’t love & cry…. *** and smile "

» " Am un iepuras dragut… nu refuza dacal f*ti… e grasut e foarte dur… si-a bagat 1 ou in c*r… si mai zice ca-i tampit… strigand Paste Fericit! "

» " Ea e fata cultivata…. si si`o pune numai cand e beata! "

» " Pe usa scria "femei", si cand am intrat erau numai WC-uri… "

» " Ciocolata e a mea si n-o dau la nimenea… "

» " V-a iubesc atat de mult, ca imi vine sa v-a f*t… "

» " Tanara, draguta ,blonda, sexy, fara obligatii, 90-60-90, picioare 1.20 m, plina de viata, patimasa, exotica, misterioasa, amatoare de senzatii tari, vand camion! "

» " Fuck is good, *** is funny, all the people *** for money, if u think *** is funny, *** yourself and take the money… "

» " Pierdut nimfomana blonda, in bortbagajul unei dacii, ofer recompensa! "

» " Eu vampir tu Dracula ….eu sug sange tu sugi ****… "

» " Fata se uita in ochii mei, dorind un sarut romantic, eu ma uitam in ai ei dorind sa o f*t salbatic! "

» " Sa-mi bag **** pe fereastra, sa v-a f*t pe toti din casa! "

» " 1 , 2, 3 ,4 ,5 ,6 ,7 ….moamaaa….cati prosti imi citesc stautsul… "

» " Hai sa bem, sa ne distram ca astazi te inmormantam… "

> " Poti sa fugi, oricum o incurci, oricum te alerg… te prind, te sparg la buci ! " [by DeMoN]

» " Bautura si femei pentru toti baietii mei ! " [by DeMoN]

» " Cu femei si bautura o mai duc o saptamana ! " [by DeMoN]

» " Ia fa ****…. ia si bea…. apa din olita mea…
apa dulce de izvor…. cu 80 % clor " [by DeMoN]

» " Curgeeeeeee….curge coniacu`…. pana ne i-a dracu` " [by DeMoN]

» " Vand Rotweiller. Mananca orice si ii plac foarte mult copiii… "

» " Angajez CLOWN. Rog seriozitate! "

» " Tocmai cand credeam si eu ca o scot la capat,
se gasi unul sa mute capatul mai incolo… "

» " Te-am vazut…. te-am placut…. si am vrut ca sa te f*t… " [by DeMoN]

» "Se lipesc banii de mine…. ca am super-glue la mine… " [by DeMoN]

» " Plecat cu iubita…….la o bere…" [by DeMoN]

» " Tu esti cu*va eu sunt peste…. impartim banii frateste… " [by DeMoN]

» " Marsh. eu nu sunt mata… sa cenzurez in fata ta limbajul! "

» " Agresez pustoaice de liceu… care vor sa invete. facem un 69 ? sau un 6210 "

» " Cand e cald judec la rece….berile! "

» " Nu am probleme…. sau semne de dependenta. …am castigat intr-un capac de bere…. experienta! "

» " Sunt multe bagaboante…. care sug **** la soferi… ar trebui sa ma ingrijorez. sau sa ma fac sofer? "

» " Tot respectul meu pentru fetele mui*ste……… v-a iubesc in gura…. sunteti super pi*de! "

» " Bat si f*t ca masina de cusut "

» " Un sac de nuci… e de ajuns sa-ti dau la buci? "

» " Eu sunt cel/cea mai tare…da nu ma cunoaste nimeni ! "

» " Verigheta este cea mai mica catusa din lume ! "

» " Iti place sa fii mângâiat? Sa fii atins si sa fii pipait? Si… sa fii încins? Îti place respiratia celuilalt lânga urechea ta? Sa îti respire pe gât sau pe fata? Îti place sa încerci pozitii noi? Sa începi rece si sa sfârsesti cald si transpirat?… Atunci mergi cu Maxi-Taxi ! "

» " Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei: Salvarea, Politia si Pompieri! "

» " Majoritatea oamenilor sunt de acord cu cel ce-si tine gura ! "

» " Daca esti bou si vrei sa te arunci de pe o cladire datorita unei fete , sa te gandesti inainte mai boule ca ai coarne si nu aripi ! "

» " You say I’m a asshole like it’s a bad thing… " > " Ma dau cu prosopul prin baie………eu "pot" tu "putzi" ! "

» " Schimb sotie gospodina pe sotie cu*va, o zi da una ba ! "

» " Ia zi fa, iti iau o cola? "

» " Nu beau, nu fumez, nu injur, dar am o singura problema: mint ) "

» " No acum pentru. tara, pentru. tara , pentru. tara ! "

» " Vreau sa te *** pe ritm de rapp in timp ce ma cac ! "

» " Stau in puta si-l ascult pe gutza ! "

» " Iatzi papuci de viteza ! "

» " Mandru`s fu-ce-mash ! "

» " Luati-va zboru` ca avant v-a dau eu ! "

» " O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri: 69 si cartofi prajiti ! "> " Mi-a dat doctorul regim…… sa pun multa gheata`n gin ! "

» " Parul vostru este sec, fara culoare, incontrolabil !? Cred ca il pierdetzi ! "

» " Invat sa zbor….si dupa aia ma arunc de pe geam sa vad daca am inteles lectia… "

» " Doar Cu Sabia Si Cu Pumnu…Poti Sa Ajungi Numarul 1 ! "

» " La un pahar de vorbe… "

» " Ce par frumos ai…… pacat ca iti iese din nas ! "

» " – Cioc-cioc ! – Cine-i ? – Berea ! – Intra ! "

» " O astept pa masa ca pa soru-sa am rezolvat-o deja ca e c*rva ca masa… "

» " D!N!D , ma dau cu sania in congelator… "

» " Strada se traverseaza oricum si pe oriunde, toata smecheria e sa tzii ochii inchisi… "

» " Viata e prea scurta ca sa bei un vin prost… "

» " Sunt un c*cat haios si caut o basina draguta si sexi ! rog seriozitate… "

» " Imi trag **** la xerox sa v-a fac insigne! "

» " Ce bine arati… ai fost bolnava ? "

» " Copil Tembel ! Pierdut Borcan Zacusca ! "

» " Acuma m-am trezit ! Pa, ma culc… "

» " Pentru toate fetele care vor sa-mi stie contul` din banca….le trebuiesc codu` pin… "

» " Vopsesc lampile de la T.V …. poate o sa vad color ! "

» " Smile ! Life’s good ! "

» " Pentru unii bunul simt dauneaza grav sanatatii, motiv pentru care refuza sa aiba asa ceva… "

» " Astazi… am aflat ce e Iubirea :X ….MAINE…. afli tu ce-i despartirea… "

» " Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii celor din jurul tau… "

» " Dovada vie ca sex-ul slabeste ! "

» " Sanatate si virtute… hai noroc s`avem ce f**e ! "

» " In 18oo Dracula sugea sangele virginelor… in 2oo7 a murit de foame ! "

» " M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce ! "

» " Stiu ca nu stiu nimic… deci stiu ceva ! "

» " Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te… "

» " M-am trezit luni si m-am gandit marti sa ma duc miercuri la lucru, dar cand am vazut joi ca vine vineri… m-am gandit ca ce sa caut eu sambata la lucru cand duminica e zi libera ?! "

» " Du-te tare vino lent si mai zici ca n-am talent !? "

» " Alti numara cate stele is, da eu cate nu-s… "

» " De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori ! "

» " Ghinionul vostru, bulanul nostru… "

» " Viata-i plina de *** si eu sunt plin de viata ! "

» " Toata viata am iubit femeia in slip… "

» " La o zgura de aer ! "

» " Notre poule dans votre cour… "

» " Caut cu lumanarea… gasesc aproape orice ! "

» " La munca, in chiloti ?! "

» " N-am nici o problema cu alcoolul ?! beau, ma imbat, cad pe jos… nici-o problema ! "

» " Ne racorim cu o Cola? dupa sex… "

» " Daca ai puta mai bine l-ai cauta pe Gutza… "

» " Dus…. peste 7 mari, 7 tari, 7 ape, 7 continente, 7 munti, 7 dealuri, 7 campii, 7 movile, 7 crevase, 7 lacuri, 7 izvoare, 7 pajisti, 7 orase, 7 cartiere, 7 blocuri, unde nici buzz-urile nu ajung… "

» " Daca femeia ar fi buna la ceva, si Dumnezeu ar avea una… "

» " Cine vrea plictiseala?…. o da u pe gratis ! "

» " Mama prostilor……. e mereu gravida ! "

» " I`m the best so *** the rest ! "

» " Si marmota invelea marijuana in lenjerie intima sa poata trece granita… "

» " Ce faci dom’ne? Uite bine, absoult nimic ! "

» " Merg pe gard, ma tin de drum, dau cu caini in bolovani, sa ma apar de dusmani… "

» " When I go la brat cu tine Ma simt very magulit Caci are looking toti la mine Oh, I`m so, so fericit. "

» " I can`t to sleep azi`noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa`ti tell iubirea mea… "

» " You are totul pentru mine And i want sa ne iubim Dar it`s difficult vezi bine Caci we nu ne potrivim… "

» " Te-ai gasit sa ma`ntelegi! Vad ca dear te iubesc Understand i love you draga Cum naiba sa-ti mai vorbesc? "

» " Ah, ar fi atat de bine But you see nu`i chiar asa Caci eu speak what i can spune, Dar mai zi si tu ceva… "

» " TBC = Tutunul Bucuria Copiilor ! "

» " CMF = cand ma f**i ! "

» " NPC = nu port chiloti ! "

» " LOL = la o laba ! "

» " PLM = plecat la magazin ! "

» " FMM = frate mersi mult ! "

» " STF = sa-ti traiasca familia ! "

» " Drujba Ileana : Taie lemne, bate cuie, f*te`n cur si da si **** ) "

» " Aaaaaam p********la maaaaaareeeeee… "

» " Daca as avea SuperGlue… as lipi ID`ul tau cu al meu… sa fim impreuna si pe net ! "

» " Tanar , chipes , cu bani multi , mashina scumpa caut status… "

» " Viata e atat de oribila… de cand te cunosc… "

» " La voi inspiratia e ca ciclul… vine o data pe luna ! "

» " ATENTIE daunez grav sanatatii ! "

» " Sunt 2 tipuri de oameni: Eu si cei cei care vor sa ajunga la fel ca mine! "

» " Femeia ta sta langa tine din lipsa de imaginatie ! "

» " Angajez personal in domeniul Felatii cu Publicul, rog seriozitate… "

» " Femeia e o comoara…. de aia trebuie ingropata ! "

» " O oaie…. doua oi…. trei oi….uite si magarul! "

» " Hai………….Hai sa………….Hai sa ne………….Hai sa ne f……….Hai sa ne fu……………Hai sa ne furam timp pentru o cafea… "

» " Ceea ce se afla in stanga acestui status se numeste barbatul ideal… "

» " Am un cap perfect patrat ! "

» " Am zdrobit un soricel, seara pe perete si din burta de la el am mancat spaghete… "

» " Bei un ou cu sefu` garii? "

» " O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…"

» " Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion! "

» " ti-ai facut operatie estetica cumva? Caci am vazut azi la fereastra un cap de castravete in loc de cartof cum eram obisnuita… "

» " Cine ma ? Eu ? Eu sunt frate… Toparceanu nu a fost… Nici Creanga , nici Eminescu… nici restul turmei… ! "

» " N-o mesteci? Nu pe dracu… "

» " Din motivul lipsei de bani si pentru ca Veronica ii facea fite, Eminescu intra intr-o perioada pe care mi`e rusine s`o spun… "

» " Vroiam doar sa stii cat de mult inseamna prietenia noastra pentru mine, daca am fi pe un vapor care se scufunda si cu o sg. vesta de salvare… mi-ar fi f dor de tine! "

» " Foaie verde busuioc, iti dau ****… vrei non-stop! "

» " Pot sa iti iau ceva de baut sau iti dau banii? "

» " Arati asa de bine, incat era sa fac infarct! "

» " Scuza`ma… am observat ca nu m`ai observat! "

» " Sunt perfect sanatos… mi-au spus vocile ! "

» " I will see you again… but not yet. Not yet ! "

» " Frumoasa-i viata sus in munti,/Cand mergi pe o carare./Putini ? lume sunt ca noi,/Putini ? in lumea mare… "

» " Mireasa este putin gravida, fiindca ca a fost usor violata… "

» " Ballentine`s Day !"

» " Cine`i harnic si munceste, are tot ce vrea. Cine`i prost si leneveste, are tot asa… "

» " Cu coasa printre vecini… "

» " De ce taci ba? "

» " Trece lebedele-n zare… eu ma uit, ele dispare… "

» " Viata-i trista fara…. ? "

» " Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud… "

» " I dont think, I just drink ! "

» " Tu me dices che`stoi loca / Eu ti-o`mping, ti-o`ndes pe mocca… "

» " Dau din craci ca cei saraci si din buci ca cei nauci! "

» " Sunt usor de agatat si cad repede la pat… "

» " Sa curga Jack cu Red Bull pan dimineata… imi bag ****-n ea de viata…. "

» " RDS… sa ti-o-ndes! "

» " Ce dai bah, nu stii sa-njuri ? "

» " Daca ai portofelul gros, inseamna ca e plin de maruntis… "

» " Shogorii stiu ce si cum ) "

» " Napoleon e mort, Einstein e mort, Mihai Viteazul e mort ( si nici eu nu ma simt prea bine… "

» " Caut loc pentru cersit…….cine ma ajuta sa gasesc primeste 40% din castig ! "

» " Va doresc o zi buna! Ceea ce nu cred… "

» " Nu exista femei urate, ci doar barbati insuficienti de beti ! "

» " Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat politia ! "

» " Femeile sunt impartite de catre barbati in 4 mari categorii:1.mame; 2.doamne; 3.cu*ve; 4.mama doamne ce mai cu*ve ! "

» " Mi-am luat de curand BMW X5 si l`am tunat pana l-am facut ARO ! "

» " Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprindea tigara… Doamne sa scap berea din mana nu alta… "

» " Calare… pe situatie! "

» " Nu conteaza cat ma iubesti… atat timp cat te prefaci… "

» " Psihologul mi-a spus ca sunt nebun, vocile din cap insa imi spun ca nu e adevarat… "
» " Fetele imi bat in geam / nu aud am termopan… "

» " M-am suit pe telegraf sa-mi scutur fusta de praf… politaiul m-a vazut, m-a certat si m-a…. batut ! "

» " Foaie verde intr-un copac, mie`mi vine sa ma…. plimb ! "

» " Sunt mai mult decat Stepped Out… sunt si Busy ca I’m on the Phone si chiar nu stiu cand I’m going to Be Right Back! "

» " Daca nu sunt la coada la paine cautati`ma la oua ! "

» " Corup minori/minore la domiciliu ! "

» " Vrei internet de 555 ori mai rapid? N-AVEM ! "

» " Cateodata stau si ma gandesc daca eu intr-adevar pot gandii… "

» " Opinia mea nu conteaza, asa ca nu mi`o bag ! "

» " Ma plimb cu compu` pe strada… "

» " Eu sunt dovada vie ca omul poate traii fara creier ! "

» " In afara de ceva mai ai de zis si altceva? "

» " Vine potopu` dar nu ma mai sperie, am vazut atatea razboiaie, victime… 11 septembrie… "

» " Dumnezo` va`nbucure…. 380 va scuture "

» " Am citit ca tutunul dauneaza si m-am lasat de fumat! Am citit ca alcoolul dauneaza si. m-am lasat de baut ! Am citit ca sexul dauneaza si? m-am lasat de? citit ! "

» " Nu sunt? Cautati-ma pe Google ! "

» " Pizza , hamburger si bere fac viata o placere… "

» " My name is Bond… Vaga Bond "

» " Cine nu are loc de mine, nu ma intere`… sa se inghesuiasca ! "

» " Abia astept sa apari pe mess… "

» " Don’t be sad… don’t feel blue… Frankenstein was ugly too! "

» " Compania Durex va anunta cu regret ca nasterea dvs. a fost un accident… "

» " New status message… "

» " Daca esti invizibil, poarta-te ca atare ! "

» " Invisible… only loosers can see me! "

» " Dragostea = batai de inima pentru dureri de cap ) "

» " Pierdut tractor ! "

» " Ca sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator… asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci ! "

» " Daca dragoste nu e, macar sex sa fie! "

» " Lasati femeile sa vina la mine… "

» " Sex instructor, first lesson free! "

» " Cum sa pot avea incredere in tine? cand eu nu am nici in mine, odata am vrut sa ma besesc si m-am cac*t pe mine ) "

» " Game Over… "

» " I’m busy talking to myself ! "

» " Girls, say no to oral sex! Go ANAL! "

» " Fat people are harder to kidnap "

» " View My Webcam… 3$… 1 min "

» " [Buffering… 69%] "

» " Dorm pe mine, dorm pe tine, dorm pe fabrici si uzine… "

» " Nice shoes… wanna ***? "

» " Cea mai buna vopsea de oua e rujul "

» " 404 Error "

» " Daca inchid ochii, de ce nu vad in mine ? "

» " Vad voci… "

» " Tare obsedat mai esti de si statusu`mi citesti! "

» " Oare ce vroiam sa scriu la status? "

» " Inot pe apa sambetei… "

» " Don’t play stupid with me… I’m better at it "

» " Out of my mind, back in five minutes "

» " Don’t steal … the government hates competition ! "

» " Toti oamenii mor… dar nu toti oamenii traiesc ! "

» " Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta. asta pana ies din puscarie… "

» " Cine se trezeste de dimineata?asca toata ziua ! "

» " A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta… "

» " Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut… "

» " Nu este important sa castigi… este important sa-l faci pe celalalt sa piarda… "

» " A gresi este omeneste… totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste… "

» " Este bine sa lasi bautura, insa rau este sa uiti unde ai lasat-o… "

» " Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta ! "

» " Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei?POLITIA, POMPIERII si SALVAREA "

» " Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza… "
» " Sunt la 2 m sub pamant… daca vreti sa vb. luati pamantul de deasupra mea… "

» " URGENT ! schimb Caiet A4 cu Audi acelasi model, rog seriozitate ! "

» " Inteligenta ma urmareste… dar eu sunt mai rapid "

» " Viata este un vis, dar a visa nu inseamna a trai ! "

» " Cine rade la urma, nu s-a prins de gluma… "

» " Nu sunt complet inutil, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii… "

» " If u see me, don’t come to me if u come to me, don’t talk to me if u talk to me, don’t kiss me if u kiss me, don’t *** me if u *** me DON’T STOP "

» " Fuck is good, *** is funny, All the people *** for money, if u think *** is funny, Fuck yourself and take the money… "

» " Cand eram mic credeam k faima si banii ma vor face fericit… acum ca am crescut am realizat ca… chiar asa e ! "

» " Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine… isi aprindea tigara… Doamne sa scap berea din mana nu alta ! "

» " Buna, sunt un virus rom?esc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt ? stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat… "

» " Foaie verde de bihor nu da mass ca ai ignore ! "

» " Prietenii imi bat in geam.Nu-i aud… am termopan… "

» " Te`ai apucat de karate de frica sa nu te bata Dumnezeu! "

» " Grab your dick and double click ) "

» " Cine a pus "u"? langa "i"? pe tastatura ca am vrut sa-i scriu la o tipa " misto " si i-am scris " m*isto "

» " Ce prezenta! Ce inteligenta! Cat farmec! Si ce ochi frumosi! Dar am vorbit destul despre mine! Tu ce mai faci? "

» " Ce bine mirosi , ce bine te`nbraci… parca vii de la vaci "

» " Ma uit la tine, la uit la Luna… mai bine ma uit la Luna ! "

» " Voi radeti toti de mine ca sunt diferit , iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel… "

» " Acolo unde dragoste nu e… facem ! "

» " Munca nu a omorat niciodata pe nimeni, dar de ce sa risc? "

» " Nu Ma Supar Ca Vorbesti Asa De Mult… Atata Timp Cat Tu Nu Te Superi Ca Eu Nu Te Ascult "

» " I was born intelligent! Education ruined me… "

» " Fac baie , a mai trecut 3 luni… "

» " Lasa ca daca vreau sa vb. te caut eu ! "

» " Alcoolul omoara incet incet… nu conteaza, nu ma grabesc "

» " Daca ai puta nu ma deranja… "

» " Membru al asociatiei nationale " darma-s-ar scolile "

» " Prosti sunt muritori… dar prostia e vesnica "

» " Available just for one person , ahh…de tine am uitat "

» " I am busy , you are an idiot… have a nice day ! "

» " Nu`s acasa , cauta-ma in porumb ! "

» " Dus cu pluta… revin pe conducta "

» " Nu te baga in lumea drogurilor… suntem si asa destul de multi… "

» " Inteligenta este o boala pe care nu multa lume o are !… Esti contagiat? "

» " Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc "

» " De ce sa bei si sa conduci… cand poti sa fumezi si si zbori? "

» " Ce statusuri aveti fratilor , v-ati facut cu totii filozofi ? "

» " Am luat o razna… promit sa o dau inapoi… "

» " Cu ocazia zilei internationale a copiilor strazii, va urez un sincer " La Multi Ani! "

» " Please wait… "

» " Mash duce sa ma`ntorc…"

» " Raspund greu , insistati! "

» " Manc, nu vorbesc cu gura plina…"

» " Pentru moment , abonatul nu poate fi contactat… reveniti! "

» " Cine vrea gripa ? E moca !

» " Plecat dupa bani, si voi dupa mine… "

» " Fa-ma Doamne ce n-am fost … padurar si sef de post !… sa cante haimanalele ca sa`mi rupa pijamalele ) "

» " Daca mai observ ceva interesant … v-a anunt !"

» " Cand ma uit un pic la tine, imi vine sa ma cac pe mine ) "

» " I’m very very very happy! Nu deranjati fericirea

| superdorex a răspuns:

Salut, nu mai bine iti alegi tu ce iti place asa salvezi si linkurile?
http://www.statusuri-noi.com/
http://messok.ro/
http://www.statusuri.ro/statusuri-noi.html
http://www.statusuri.ws/
O seara super!

| theGirls a răspuns:

Bunahappy 1. ^ Anii trec, secundele zboară, clipele se scurg. 2.
Nu te urăsc pentru că ai plecat. Te urăsc pentru că ai plecat şi ai spus că nu vei face asta niciodată. 2.
→Ce rost are să mă țin eu de promisiuni dacă ceilalți uită de ale lor? 3.

Sunt lucruri care nu ai de unde să știi cum se vor termina, dar îți vei aminti toată viața cum au început.

4.→Ştiu că totul e bine, da se poate şi mai bine, o să lupt mereu pentru tot ce îmi aparţine. 5.Este sigur dragoste atunci când ea adoarme în braţele tale şi se trezeşte în visele tale! 6. @ Poate ai ţinut la mine dar nu ai ştiut să îmi arăţi. 7.→Prietenia trebuie capsată cu capsatorul, NU prinsă cu o agrafă de birou. 8.Nimeni nu îţi poate da ceea ce-ţi refuzi singur, dar nici nu-ţi poate lua ce păstrezi în suflet! 9. @ Pentru că viaţa nu e nici roz, nici mov, nici verde.E o chestie cu multe pete! 10.@ Tipic! Ai spus că ai fi acolo pentru mine, În vremuri de necaz atunci când am nevoie de tine şi eu sunt jos. 11.Se scrie "gelozie", dar de cele mai multe ori se citeşte "nu vreau să te pierd"!
12.Fa cum vrei, nu te oprii, dar daca pleci.sa nu mai vii~&

| iShadowProduction a răspuns:

Desi poate orgoliul meu atinge cote mult prea inalte. Sa stii ca incep sa simt ceva ciudat cand stiu ca esti departe.

M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru il fac si acum chiar daca tu ai plecat…Te astept…Vino…!

Cata vreme avem amintiri, trecutul continua sa existe. Cata vreme avem speranta, viitorul ne asteapta. Cata vreme tu existi, merita sa traiesc prezentul.

Nu spune "Nu ma iubeste", spune "Si-a pierdut sansa".
Nu spune "Nu îi plac", spune "Nu m-a apreciat".
Nu spune "S-a terminat", spune "Ceva nou a început".

Cand o fata tace si nu spune nici un cuvant... E atunci cand ea are nevoie de tine cel mai mult. ♥

» Nu voi uita niciodată ce ai spus atunci când ai plecat...

» Un animal nu te va întreba niciodată de ce plângi, dar va sta alături de tine în semn de compătimire.
» Un om te va întreba de ce plângi şi-ţi va spune un simplu „Hai, nu mai plânge!";-j

» Nu contează distanţa, cât contează ce simţim! ♥

» Nu încerca să minţi o fată... Chiar dacă se preface că te crede, îşi dă seama de adevăr!

» Există unele melodii care blochează urechile şi unele fotografii pentru care îţi închizi ochii. ♥

► Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise, sunt încă o puştoaică ce trăieşte prin vise!

Ea vroia doar un zambet ca sa-i schimbi dispozitia, nu sa o lasi pentru alta care-si desface picioarele si isi schimba pozitia

Iar tu zambesti mai departe Si o parte din inima ei nu mai bate. E aproape dar nu poate sa-ti spuna "te iubesc", Si sufera cand te vede cu altcineva.Uite asa te joci si ii frangi inima.

. Alta fata iti strange mana spunandu-ti ce simte.Tu spui ca m-ai uitat desi traiesc la tine in minte.Te minti si acum ca, desi iti e dor, Ai pus orgoliul in fata sentimentelor.happy

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

Si vei privi in ochii mei.Esti liber sa crezi si sa simti ce vrei ♥

~ Sunt distrusa... dar tu inca nu stii... -.-

Mereu spun " Sunt bine " atunci când mă simt cel mai rău.

Un singur lucru i-a mai rămas din trecut : Acel mod nebun de a suferi, zâmbind şi urlând.

Şi mă simt mică, într-o lume mare în care nu-mi găsesc locul.

Da, mi-e dor de el. Dar nu sunt genul de persoană care să recunoască.

Viaţa merge înainte, orice s-ar întâmpla. Fiecare om îşi găseşte fericirea, acolo, undeva.

Obişnuieşti să te prefaci că eşti ca ceilalţi, ca toată lumea să te placă. Până într-o zi când nu mai ştii cine eşti.

Şi orice ar face, nimic nu e nou
Priveşte în jur, va fi bine din nou
E doar un moment, nimic nu e nou

Vorbe spuse-n vant, cuvinte irosite. Au fost doar abureli, dar le voi tine minte.

Daca nu te opreste nimeni cand te indepartezi, atunci continua sa mergi [♥]

Inainte de a judeca o persoana, ar fi mai bine sa o intrebi prin ce trece (!)

Nu am secrete, am doar lucruri pe care tu nu le'ai intelege [♥]

Persoanele puternice sunt acele persoane care stiu sa sufere in liniste (!)

Pierduta... Pierduta in propia-mi lume, in propriile-mi ganduri. Detasata de ceilalti, detasata de lume, de comunicare, de persoane. In mintea mea, exista doar o persoana : EL...

Sunt aici. Asteptandu-te. Adevarat, nu stiu daca vei mai veni, dar eu tot mai am o speranta ascunsa, undeva, acolo, adanc. Tot ceea ce fac este sa te astept. Am promis ca te voi astepta si asa voi face. Eu imi tin promisiunile. Nu-s ca altii... oh go on

Învaţă să nu mai lupţi pentru cineva care nu-ţi mai dă motive să o faci.

Nu permite timpului şi uitării să-şi fure persoanele la care ţii sau ai ţinut. Nu contează dacă ele te-au uitat deja. păstrează un colţişor de suflet pentru fiecare

Doar timpul ne mai leagă de trecut şi ne ţine de mână, doar în amintiri mai putem fii împreună.

În ochii ei te uiţi mereu, deşi nu vezi cât îi este în fiecare zi de greu.

De ce ma criticii cand ceva nu iti convine? de ce pur si simplu nu iti pastrezi parereaa pentruu tine?!

Nimeni nu o ascultă şi nimeni nu o bagă în seamă. Nu o încurajează nimeni atunci când îi e teamă.

Sunteți doar cristale false, care când le ating se sparg! Gelozie și invidie, este tot ce aveți în cap!

Par mereu inocentă și copilăroasă...Așa toți îmi cad în plasă!

Tot ce aveam mai scump s-a dus când mi-ai dat de veste. că ţii la altcineva oh go on. chiar nu ştiu cum să trec peste straight face!

Ştiu că n-ai uitat de mine, numai că m-ai ignorat! Eu am rămas ca-n prima zi chiar dacă totul s-a schimbat.

Sunt o bețivă, drogată. Sunt ce vreți voi. și mă simt ciudat îmbrăcată`n haine noi, Am gânduri atât de înalte că pot deveni alpine, Dacă mă vorbiți de rău măcar s`o faceți bine!

Să știi că de acum sunt schimbată... Poate cândva o să spui > Tu nu ai fost așa niciodata.winking

Nu o să rup pozele în care ne îmbrăţisam. Căci mi-e dor de băiatul care îl iubeam sad!

Tu ştii doar să reprosezi, dar greşelile tale nu le vezi oh go on.

Un "te iubesc" afișat pe un ecran electronic nu mă impresionează cu nimic.

• Invidia`ta Ma face superi0ara` exPresiiLe mele te d0b0ara`.Barfele tale ma Lasa rece` La pr0stie NIMENI nu te intrece`! •

• El trece cu vederea, ma întelege ca om, si îmi simte tristetsea la telefon.love strucklove struck

♥ Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste! :-) ♥

Mă sărutai pe frunte şi-mi spuneai: "Esti micuţa mea"; lucru ce-nsemna enorm cândva.

# Povestea lor de iubire poate n-a durat mult. Dar în inima ei va dura o eternitate ♥.

Dacă te văd, sincer, încă tremur. de ce-mi doresc mereu să fie ca pe vremuri?

« Ai s-o găseşti într-un album demult uitată, ai s-o priveşti, şi ai să te gândeşti: "Indiferent cum a fost ea, a fost odată a mea!" »

Şi cineva mi-a spus într-o seară: O legătură ruptă odată, nu se naşte a 2-a oară!

Într-o zi prietenii te vor întreba: -De ce nu sunte-ţi împreună dacă ea e atât de specială pentru tine?!
Iar tu, scotând fum din ţigară, cu chipul mâhnit vei spune: -Am fost un prost şi am pierdut-o!

™ Ziua îl tratezi cu indiferenţa şi cu zâmbetul pe buze. Apoi seara plângi ca nu mai e al tău.

Cand ma vezi sunt doar o EA, iar cand ajungi acasa spui: era iubita mea...

Dacă cineva te răneşte, nu înseamnă că trebuie să răneşti şi tu la rândul tău! happy

uneori persoana ce iti place te ignora...si persoana ce tu o ignori este aceea ce te iubeste cel mai mult

As avea atatea de spus si tutusi tac ca sa nu ranesc persoanele ce tine la ele..insa ele cand ma ranesc oare se gandesc la asta?sigh

Și dacă o să te-ntrebe cineva, despre anii care-au trecut în viața ta. tu spune-le că nu, nu, n-ai alergat în pustiu. că nu există ' nu pot ', ' nu vreau ', ' nu știu '.

Nu înţeleg de ce se bagă alţii. Prea multe vorbe, sfaturi, observaţii.

Imi place sa fac ce imi trece prin cap fara regrete sau alte sentimente bine sau rau o fac in felul meu.

Nu pot spune că sunt singură, pot spune că n-am iubit. Prietenii sunt mereu cu mine, el era doar un tâmpit.

Am facut si bune si rele, dar tot ce-am facut ramane bun facut.
Poate altii se schimba dupa cum bate vantul dar eu tot aia sunt. ©

Nu vreau să uit nimic, indiferent de circumstanţă, căci fiecare amintire îşi pune amprenta pe viaţă.

Suferă, și nu suferă cum suferi tu, suferă în modul ei, fără să spună, fără să știe nimeni, suferă când nu e nimeni lângă ea, sau când e întuneric. Dar e fericită, e fericită pentru că tu ești fericit, pentru că a înțeles că nu îi mai aparți și pentru că te vede fericit așa cum nu te-a mai văzut

Inca te mai iubesc :X Dar prefer sa ascund sentimentul pierdut printre Regrete. Nu te-am pretuit cand trebuia si acum Plang in Urma.Ta

Ma simt ametita, inchid ochii si respir, si dintr-o data ma trezesc plina de-amintiri `

Mi'e frica de fericire, pentru ca de fiecare data cand sunt fericita, mereu se intampla ceva rau :[

Te văd online şi îmi amintesc de zilele când vorbeam ore întregi.Acum eşti doar un contact în plus în lista mea.

Voi scrie pe o cărămidă " Mi-e dor de tine"și am să ți-o arunc în cap să simți și tu cum doare când îți lipsește cineva.

Ma doare cand treci cu ea de mana prin fata mea..asa erai cu mine odata,oare am sa pot uita vreodata?

Un pix, un jurnal și mii de gânduri, amintiri rămase, scrise în acele rânduri!

Îi pasă, dar vrea să arate că-i indiferentă, e rea, dar încearcă să fie bună, păstrează distanţa dar mereu e aproape.

Se întâmplă să am momente când uit de tot, mă gândesc la el și simt că nu mai pot!

Vorbeam ore întregi la telefon...ce ciudat sună. Nu adormeam fără să îmi spună,, noapte bună''...Nici măcar nu vorbim..nici măcar nu ști că mă bucur pentru tine vreau să fi fericit că nu-ți port pică prostule vreau să fi iubit!

@ Alături de tine am învăţat ce înseamnă iubirea, cum e să plângi uneori din dragoste, sentimentul acela când nu poţi adormi fără a vorbi cu ellove struck alături de tine am învăţat multe, şi pentru toate îţi multumesc!

Printre lucrurile mele găsesc o poză de-a ta. și cu ea în pat adorm, plângând noaptea.

| tedyteo a răspuns:

Zambestehappy..este cel mai pretios accesoriu:*

| Hehehe123 a răspuns:

Toti oamenii te aud cand vorbesti... prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n`ai spus în cuvinte!
*Viata o sa ne invete ca lumea vorbeste si judeca fara sa cunoasca.
*Pe masura ce crestem descoperim ca pana si persoana care nu trebuia sa te dezamageasca vreodata, probabil o va face.
*Te indrepti spre cerul senin. Mai bea un Pahar de vin si zambeste, cineva acolo sus te iubeste "♥
*E imposibil sa eviti inevitabilul. Daca trebuie sa se intample, se va intampla indiferent ce ai face tu.
*Dragostea ramane, doar oamenii se schimba.
*Mai sunt destule de vazut si mai sunt multe de trait si de-nvatat.
*Uitam cu totii ca trecem prin viata, nu stam... si doar impreuna invatam..Sa iubim, sa ajutam, sa uitam si sa iertam.
*Uite cum e... dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere."
*.•Încă nu s-a terminat. luptă pentru ce îti doresti cu adevărat!; x

*Şi chiar dacă o să-mi fie greu să te aud, promit să nu plâng!

*Cele mai marete lucruri in viata sunt invizibile.

*Ai o singura repriza.N-are cine sa te-ascunda.Tragi cu dintii pana-n ultima secunda.

*Aminteste-ti sa-i tii pe cei dragi de mana si sa pretuiesti acel moment, pentru ca intr-o zi acea persoana nu va mai fi langa tine!

*Vei intalni oameni care te vor uita. Vei uita oameni pe care i-ai intalnit. Dar uneori intalnesti oameni pe care nu ii poti uita. Aceia sunt prietenii tai.

*Vezi aproapele pe punctul de a fi ingropat. Intins pe`o masa cu lumanari la cap...s`a terminat! si incepi sa te intrebi:pentru ce te mai zbati? ca pan` la urma toti sfarsim langa o cruce ingropatzi.
*Viata nu merge niciodata pe dorinte si vise, nu ia in seama nimic din cele promise, si nu stie ce inseamna scopuri atinse. Are doar unul ce-l urmeaza neincetat, Adesea inecandu-se in propriul sange.
*Ma uit la fotografii..mereu il voi respecta pentru ca a fost aici in fiecare zi!
*Si`nchide ochii! Asculta asta macar.Hai sa fim copii.Iar! Iaar! Iaar!
*Spui cuvinte mari, că îmi eşti prieten frate?! băă, nu cuvinte vreau, eu vreau fapte!
*Si câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă!
*Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!
*Te-ai saturat sa-ti pui viata ca o întrebare. Tine capul sus, chiar daca doare tare.•
*Asa ca cel mai important sau mai presus : '' Sa`mi traiesc viata si sa ies cu capu' Sus ''!
*Uneori, cele mai scurte momente au fost probabil cele mai frumoase din viata mea.
*Toti traim cu gandul, ca nu stim ce va fi maine.
*Nu se temea de dificultăţi: ceea ce o speria era obligaţia de a alege alt drum. Să aleagă un drum însemna să abandoneze altele.
*Stiu ca doare cand te gandesti ca totul are sfarsit! Cand esti copil ti se pare ca vei trai la infinit!
*Dar e tarziu acum, incepi sa realizezi...tot ce iti ramane sunt niste amintiri ce dor, care nu le poate lua, si nu te poate opri din zbor.
*Uneori beau sa uit, dar mi-amintesc mai tare. N-ai dat semne de viata, ai dat semne de intrebare.
*Ştiu ca nu-ţi pasă de mine. Mi-ai demostrat destul!
*Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori.
*Fericirea este sensul si scopul vietii, singura ţintă si finalul existentei umane.
*Singurul lucru mai rau decat sa fii vorbit pe la spate este acela sa fii ignorat total.
*Greutatile au rolul de a te intari, accepta-le cu demnitate.
*Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten, oricum te va rani din cand in cand, iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.
* Intr-un mod brutal din vis revii la realitate! Imaginatia merge departe dar e zero fara fapte!
*De aceea nu traiesc dupa reguli sfinte, ca sunt letale, omul fiind cea mai periculoasa specie de animale.
*Sunt lucruri în viata, pe care oricât ai încerca sa le întelegi, orgoliul tau nu-ti permite sa o faci!
*Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!
*Forta unei familii, la fel ca forta unei armate, sta în încrederea pe care oamenii o au unul fata de celalaltwinking!
*A trecut atata vreme si inca n-au disparut rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut. In fiecare zi invat ceva,pierd un prieten, capat altul, cunosc o persoana, nu recunosc alta!
*Nimanui nu-i pasa cu adevarat de tine. nici chiar celor ce`ti spun mereu ca`ti vor bine!
*Si daca-i fi un zmeu, as vrea sã fiu eu vântul, sã am grijã cã n-atingi niciodatã pãmântul.; x!
*Nu ma prea complic sa ascult lumea cum ma bârfeste, stiu cum sunt si stiu si cine ma iubestewinking.
*Simti un fior, un gol care nu poate fi umplut, e prima oara cand realizezi ca l'ai pierdut`!
*Imi amintesc cum ne jucam in ploaie.Nu ne pasa de nimic,desi problemele curgeau siroaie.
*Am realizat ca`n viata nu totul e in culori.dar totusi curcubeul apare întotdeauna dupa multe ploi!
*De unde scoti frate atatea ganduri infecte? Observ ca toti copii au schimbat jucarii pe sentimente.
*Nu uita : ţine la prietenii pe care îi ai căci acum nu îţi dai seama că atunci când vor pleca, vei regreta ca nu ai ţinut la ei!
* Cineva-mi spunea sa il iubesc,sa ii fac pe plac. Nu ma indragostesc,nici daca ma impusca cupidon in cap.

*Si o sa fie bine chiar daca mai avem probleme,iti spun stai linistit ca multe vin si trec chiar daca raman semne, orice semn se vindeca dupa o vreme!

*Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
Sunt doar eu, nu mai conteaza altceva,profit de orice secunda de parca ar fi ultima!
*Am depasit momentul,nu cu prea multa usurinta,dar poti realiza orice,atata timp cat ai vointa.
Sunt doar eu, nu mai conteaza altceva, profit de orice secunda de parca ar fi ultima!
*Am depasit momentul, nu cu prea multa usurinta, dar poti realiza orice, atata timp cat ai vointa.
Funda+ Vot?

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| larisapopescu32 a răspuns:

REDUCERI HAINE -80%

Intra pe http://nshop.cabanova.com/haine-reduceri.html

Haine de la 15 LEI

*A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

*Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….

*Vorba multa……..saracia omului…

*Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

*Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

*Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

*Domina ca sa nu fii dominat!

*Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

*Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

*Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

*Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute