| Celeana a întrebat:

Vreau sa dau pe viitor la inginerie chimica insa nu stiu cu ce se mananca exact. As vrea sa lucrez intr-un laborator, dar nu stiu ce ramura ar trebui sa aleg pentru a ajunge acolo. Imi puteti spune care este ramura si cum ar trebui sa ma pregatesc pentru asta? Sunt clasa a X-a. Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Buna! Deocamdata persevereaza la chimie si dupa ce vei da bac-ul, orienteaza-te spre o facultate de specialitate, adica de chimie! In mod sigur, la inscriere va trebui sa optezi pentru o anumita ramura a chimiei. Deci vei putea din momentul acela sa te orientezi mai precis sau, daca nu, chiar in cursul facultatii. Bafta multa si spor! Romania are nevoie de ingineri chimisti de exceptie!