| ubox7007 a întrebat:

unde as putea invata in afara casei, ma refer altundeva decat la adresa unde locuiesc (fiindca este foarte foarte mult zgomot de copii, masini, muzica), de preferabil daca imi puteti spune un loc din Sibiu, dar este binevenita si o idee generala.

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Stai la bloc sau la casa? Daca e la bloc, ai bicicleta? Daca ai bicicleta, pune-ti cartile intr-un ghiozdanel si du-te intr-un loc unde nu mai sunt oameni si masini sa te deranjeze, eventual du-te la o biblioteca ca acolo e liniste deplina. Daca stai la casa inseamna ca ai prin imprejurimi paduri, du-te aproape de padure, nici acolo nu te deranjeaza nimeni.

| Xpressurself a răspuns:

Biblioteca este facuta pentru asta nu?

| MinionDodo a răspuns:

Poti merge la biblioteca sau in parc, la umbra sub un copac. Daca nu ai aceste posibilitati, pune-ti castile in urechi si porneste niste muzica care ajuta la concentrare (gasesti multe pe YouTube). Baftaaa :3