| Axde a întrebat:

Vreau si eu cat mai multe jocuri de carti. Mersi!

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Tabinet, macao, război, poker.

| Drimmero a răspuns:

Killer preda-te, trombon, popa prostu', Machu Pichu, Macao, Poker, Keims si cam pe astea le stiu!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Cum este ''Killer preda-te''?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Se imparte cate-o carte fiecaruia dintre jucatori. Sa zicem ca jucam 6. Se alege din pachet 3 carti oarecare si pe langa asta se alege un K-Killer-ul, Q-cu*va, Asul-Politistul si se intorc pe dos, noi cand le alegem nu stim ce carte este, abia atunci cand ne uitam la ea. Killer-ul si cu**a trebuie sa faca cu ochiul jucatorului la care se uita, iar acesta preda cartea invers si iese din joc, adica a murit. Daca killer-ul si cu**a ii fac cu ochiul politistului si acesta spune :''killer preda-te'', au murit si astia si se termina jocul si castiga politistul, dar daca mai ramane in joc politistul cu cu**va sau cu killer-ul si reusesc sa-i faca cu ochiul politistului, l-au omorat si pe el. Am uitat, mai este Juvetele, ala la final da porecla sau porunca aluia care pierde, este extrem de importanta cartea, chiar daca mori in joc, dai porecla!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Misto. Credeam ca se joaca si in doi. Mersi pentru explicatie.

| deeeaqq a răspuns:

Macao.
Şepticăă.
Poker.
Popa prostu'.
Tabinet.
Kemps.

| Laurentiu017 a răspuns:

Makaua, Popa Prostu', Razboi, Tabinet, Toci, Poker, Solitaire(CALCULATOR), WC-ul