| Catalin_Cata_1990_KM3k a întrebat:

Am cumparat o bicicleta de la Decathlon, cea de 450 lei,kemmel,neagra :

Acum vreau sa vorbeasca cei care au idee sau ceva de genul, am cauciucuri de 26x1, 75, ar incapea 26x, 2.0,mai exact incap pe furca sau pe partea din spate,va rog astept raspuns, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Vezi cat are cauciucul vechi(parca ai zis ca 26 1.7) si daca e fixat bine pe janta, atunci aia e marimea corespunzatoare pentru cauciuc la acea janta.

Daca se potriveste un cauciuc de 2 pe janta de 1.7(cu cauciuc 1.7),asta nu stiu, il intrebi pe vanzator de la magazin.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu i ai intrebat pe ăia din magazin, ca si asa ai dat o gramada de bani pe ea, mergi si intreabă i, ia cu tine bonul fiscal, ca sa vada ca ai luyat o de la ei, si poate au ei de vinzare si in baza bonului i ti fac reducere, degeaba intrebi aici ca nu o sa te poată ajuta nimeni.

| Catalin_Cata_1990_KM3k explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cumparat-o acum 1 an..si am si rugat din intrebare sa raspunda cine stie, nu cu raspunsuri din astea prostesti, sincer.

| KillaNoFilla a răspuns:

Ai dat 450 lei pe bicicleta si nu ti-a mai ramas de un liniar, nasol.

| Catalin_Cata_1990_KM3k explică (pentru KillaNoFilla):

Frate,ce liniar ai innebunit? DAca nu stiu cum se face, ce marime are un cauciuc de 2. si nu gasesc pe internet, dar din nou vorbeste cineva care nu stie despre ce este vorba.

| KillaNoFilla a răspuns:

E chiar atat de greu sa masori distanta intre picioarele furci? si apoi sa masori grosimea cauciucului cand il cumperi?

26 e raza interioara(mica) a cauciucului si 2 e grosimea( cea de jos)

problema e sa fie janta buna pentru cauciuc de 2(sa nu fie prea ingusta).

| Catalin_Cata_1990_KM3k explică (pentru KillaNoFilla):

Pai si cum vad si janta?
adica daca s-ar potrivi?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Catalin_Cata_1990_KM3k):

Vezi cat are cauciucul vechi(parca ai zis ca 26 1.7) si daca e fixat bine pe janta, atunci aia e marimea corespunzatoare pentru cauciuc la acea janta.

Daca se potriveste un cauciuc de 2 pe janta de 1.7(cu cauciuc 1.7),asta nu stiu, il intrebi pe vanzator de la magazin.