| Miclea_Ðiana_2000 a întrebat:

Cine stie cum se face un videoclip de genu : https://m.youtube.com/watch?v=846YnmFSbJU?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa faci un videoclip de genul cu PhotoStage Slideshow, il gasesti gratis pe net, are si efecte si mai multe, este foarte tare, si eu il folosesc, atunci cand imi fac videoclipurile de pe Youtube. Pai in general, ca sa faci un astfel de videoclip este foarte usor, poti sa te gandesti la o poveste interesanta, de obicei de dragoste sau ceva mai trista, iar apoi pui versurile si le setezi sa dureze cat timp vrei tu, si atasezi o melodie de fundal, dar nu uita sa specifici si in videoclip, dar si in descriere cand il postezi, cine este autorul melodiei, etc, sa lasi si link-ul de la melodie, ca sa nu iti iei copyright.
Uite aici un videoclip de-al meu, ca sa iti faci o parere, cam cum functioneaza acest program de care ti-am spus :
https://www.youtube.com/watch?v=f-kxUZRaLGE
Daca nu stii sa il folosesti, poti sa cauti pe net tutoriale. Sper ca te-am ajutat! Uite aici si link-ul de la site-ul de unde poti descarca programul de editare :
http://photostage.en.softonic.com/
Bafta!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Folosesti Windows Movie Maker, Camtasia, Filmora, Sony Vegas, Adobe After Effects, sunt n programe care fac asta.

Bula
| Bula a răspuns:

Se poate si in unele versiuni de programe tip Power Point.

| Juviia a răspuns:

Sunt o gramada de programe de editat videoclipuri.Ele asteapta sa le cauti!

| AlinWoW a răspuns:

Acela este facut cu movie maker. Poti gasi pe Youtube multe tutoriale. Funda?