| AnnoMys a întrebat:

Cam cat costa o masă la lautari? Si unde poți sa intri fara sa ai 18 ani?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 18 ani poti intra in cofetarie, cinema si cafenea, singura.
In restaurant trebuie sa fii insotita de mama, sau tata.
La bar sau disco, numai dupa 18 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles chestia cu: "cat costa o masa la lautari", cum adica cat costa sa le da lor o masa, sau sa le cumperi o masa, sau sa-i arvunesti pentru vreo petrecere? Ce ai vrut sa spui prin intrebarea ta?
Din cate stiu eu, daca ai sub 18 anul, nu poti incheia cu ei nici un contract, trebuie sa fie un adult care decide.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai depinde cat si ce comanda lautarii la masa. Iar tu daca esti lautar si nu ai 18 ani poti ntra cu ei daca sunt printre ei majori.

| Clorox a răspuns:

Nu stiu ce club este ala dar la noi trebuie sa-ti iei din timp masa si trebuie sa depasesti o anumita suma de bani!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca nu ai 18 ani, trebuie sa ai macar un parinte cu tine.