| adriangabor92 a întrebat:

Cand cumperi o placa video trebuie sa mentionezi ce windows ai la calculator?

Răspuns Câştigător
| Teo_6515 a răspuns:

Nu. Doar placa de baza, sa vezi daca este compatibila. Dar daca ai calculatorul luat de curand, nu vei avea probleme. Doar placile de baza vechi nu sunt compatibile cu noile placi video.

2 răspunsuri:
| euuuuuuu6 a răspuns:

Nup.

| SergaTheBoy a răspuns:

Eu nu am mentionat si am facut o schimbare destul de mare am schimbat din 7200 in 9500GT si nu am mentionat nimic!
Doar sa fii atent ca exista placi video care merg pe placa de basa pci Express si unele merg pe placa de baza AGP!
Trebuie sa fie si versiunea din cate stiu ex: PCI Express 2. 0!
Baftawinking! Fundita?big grin