| mcrenma a întrebat:

Cand se merge cu steaua?

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu steaua? se, erge in ajunul Craciunului, eu asa stiam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu de la bunici ca se merge cu steaua pe data de 25, 26, 27 asa mi-a zis bunica din Moldova(bacau)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca n ziua craciunului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare! Cand se merge cu Dom Dom sa-naltam? eu stiam ca se merge pe 26 sau 27

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu colindul se merge pe 23-24 iar cu steaua pentru a vesti nasterea domnului pe 25 decembriesi cu restul cu capra ursu nu mai stiu eu ce...de pe 27 pana pe 1ian sau pana in seara de revelionbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merge in ajunul carciunului! fraierilor.nu pe 1 ianuarie pe 1 se merge cu sorcova.si mai se merge cu steaua cand pierde dinamo meciul:p:p:p:p; p; pp; p:; p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu steaua se merge in ajunul craciunul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 23 decembrie

| Snicker a răspuns:

Dimineata, in ziua de craciun.Adica vineri dimineata

| evi1985 a răspuns:

Maine se merge cu steaua.
Pe 5 decembrie!

| neculadiana a răspuns:

Pe 23 decembrie -24 decembrie de dimineata iar cu sorcova si plugusoru nu se merge pe 1 ian. ci pe 31 decembrie de dimineata pana seara iar dp vine cu ursu asa e din stramosii eu locuiesc in voinesti dambovita si asa se merge in fiecare an ID: necnecula_diana55

| Covaci_Silviu_1954 a răspuns:

Cum sa se mearga cu steaua in ajun? ...ca doar Hristos s-a nascut in prima zi de Craciun, nu cu o zi inainte! urmariti versurile care vestesc nasterea Domnului Iisus!

| Anton_Olivia_1978 a răspuns:

Cand se merge cu steaua

| Duta_Alexandra_1997 a răspuns:

In ajunul craciunului (pe 24 decembrie)

| İancu_Andreea_Cristina_1991 a răspuns:

Traditia spune ca, cu colindul steaua se merge pe 25 decembrie

| Sârbu_Crysti_1932 a răspuns:

Pe 6 decembrie

| Mihalache_Mariana_1996 a răspuns:

In această zi se merge cu sorcova

| Popescu_Alin_1985_26NK a răspuns:

Cu steaua se merge cu trei zile inainte de craciun