| justagirlll a întrebat:

Care e cel mai bun caracter pe metin care sa indeplineasca macar cateva din urmatoarele conditii:
sa fie bun la pvm

sa creasca repede

cartile sa nu fie scumpe

sa se gaseasca arme, armuri usor

26 răspunsuri:
| Kenny a răspuns:

Sura arme magice. La lvl mic nu exceleaza in PvM si nici in PvP dar daca ai rabdare si experienta poti face un caracter excelent. Cartile si itemele sunt la preturi accesibile, spre deosebire de razboicul care si el este bun, dar foarte scump. Il cresti cu statusul 2 int:1 vit, iar primul M1 il faci la Tais vrajit. Sura weapon nu se descurca foarte bine in PvP, poate doar la lvl mare cu P pe Dezactivarea magiei (imi scapa numele momentan, n`am mai jucat. ro de mult) si cu bonusuri anti-caracter.
Multa bafta.:]

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Desi sunt fata...ma joc metin2 dar l-am terminat pe tot acum 2-3 zile. eu zic ca cel mai bun caracter este "razboinicul" dar si "ninja" acela e bunicel :d succes in continuare la metin!

| morion a răspuns:

Toate sunt bune dar fiecare au alte chesti bune si daca joci metin 2 ro incearca si altele care sunt private ca ala e praf

| Aenoenienanonim a răspuns:

Daca ar exista combinatia asta toti si lar lua.winking. incearca Razboinic.

| NighTy a răspuns:

Ninja pe lame 100% cel mai bunhappy

| CocaCola123 a răspuns:

Eu as alege: Saman de ce? pai este ff bun PVM-PVP,armurile, armele se gasesc FOARTE usor si se vand cu un pret ff mic, creste ff repede pe zmeu dar sa ai cal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja:lame

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sura:arme magice bafta la metin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rasboinic corp
este foarte bun
eu am un razboinic pe mental dar sunt foarte dezamagit de el ...asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU as zice ca ninja pe arc... pentru ca daca nu jukati un privat jukati de exemplu metin2 ro cartile de ninja pe arc nu ajung mai mult de vreo 50k maxim 100k

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja l-am bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu iti propun sa te apuci de un sura bm cu m-urile puse bine : in PVM parerea mea :lov focului. protektie intunekata si spirit daca il vrei PVM am pus spiritu la sfarsit pentru ca de pe kalu armat spiritu nu face nimica dar protektia iti da aparare bunicica parerea mea sa ai un fms bun +9 medie peste 20 pietre bunicele +2 - +4 si sa ai o armura buna si mult pv ca daca ai skilurile puse naspa ai nevoie de pv pentru a face urmatoru master baftabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa fie mai ieftine medalia de cal

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| fanmetin23 a răspuns:

Ninja lama sau sura magie neagra

| lucyshefutzu a răspuns:

Am cel mai potrivit raspuns care indeplineste toate conditiile si acest caracter este sura magie neagra si pe deasupra la ce ai sp tu este si fff bun la duel dar peste lv 25 doar ultima conditie e indeplinita mai greu adica de la lv 48 in sus gasesti armurile putin mai greu in rest este perfect pentru alte intrebari metin2 va ras cu placere sunt expert nu exagerez add lucyhardy35

| EdiShukaru a răspuns:

Razboinic, pentru ca:
Are magiile MENTAL care iti da aprare multa 100+DEX la m1:O iti dai seama la P...
Iti recomand armele de doua maini pentru mentalwinking

| LuxuRyQ a răspuns:

Cel mai bun e Raz.Corp.Te chinui 6 luni sa faci G dar dupa se cunoaste la dmgtongue

| LuxuRyQ a răspuns:

Sura pe arme.Are din toate cate oleak...aparare-atac.Cu un cal armat cel putin, rupi pana la lv mai mare.Mai slab la duel, dar la lv mare te poti schimba BM si rupi tot.bft 3 ani exp metin si m-am lasattongue

| LiK3FaM3 a răspuns:

Itsy eu ti-as sugera sa-ti faci un buffer sa le dai la cei din v2 buff pentru itm sau chestii si sa mai aduni de pe jos asa faci pe zi 10-15kk cu doar 3 euro si apoi cumperi carti etc funda plzbig grin

| RurkOne a răspuns:

Razboinic mental e cel mai bun si cresti foarte usor, singura chestie e k iti trebuie rib care iti cade mai greu si armurile iti trebuiesc minim 5(adica poti creste si cu armura plus 5) si armurile minim 7.

| Bargan_Iustin_1998 a răspuns:

Ninja pe lame este cel mai bun magiile e ninja sunt cele mai puternice la nu are rezistenta mare dar atacul este atat de puternic incat nu conteaza daca nu area apararea prea buna deci ninja dupa mine warul si el dal mai mult ninja sau sura de preferat ninja

| horiabbbbbyn a răspuns:

Toate caracterele sunt bune daca sti sa le folosesti.Important e sa te ti de el adica sa joci pe un caracter pana devi cel putin 54 pentru ca atunci ti se va parea greu sa joci in Pvm, Va fi bun in Pvp. diferenta dintre Sura si Saman este urmatoarea: Samanul se bazeaza pe magii ca sa supravietuiasca(Leac)iar pentru a ataca Samanul are nevoie de Magii Zmeu.Samanul e slab mereu in atac (pe evantai/clopot)de aceea ai nevoie pentru el un clopot antic in niciun caz evantai de toamna.pentru clopot antic dai doar 1kk daca vrei sa il iei bun.Sura nu e bun in Pvp la lvl mic.Iar la lvl mare nu e bun la Pvm.Cartile la ei doi costa mult.Deci amandoi sunt sucitihappy. Razboinic e cel mai bun caracter.Creste putin repede dar la lvl mare nu vei mai avea puteri bune.De ce? pentru ca o carte costa mult si nu vei mai avea bani de licori sau de altele.Razboinicul are Corp RezistentIl ajutadar pe mental ii iei foarte greu din viata. Iures si Aura il ajuta.dar pe corp nu are aparare.Ninja e cel mai bun.Pe langa ca arata super iti iei obiecte cu Pv (pentru ca acesta nu prea rezista), iti cumperi obiecte bune din banii de misiuni adica licorile violet din misiuni se dau cu 40k-65k licoarea.Iei Pfn(Ai grija! sa te faci lama!), un arc bunicel, aduni lure cu arcul, scoti Pfnurile si il bati.Prima data cresteti pumnal rulant,apoi atac fulger,nor otravitor, ambuscada, camuflaj.Sati cresti statusul doar la Pv si Atac tongue. Bafta!

| adybest15 a răspuns:

Toata lumea este de acord cu sura arme dar are si el slabiciunile lui de exp: Ziceti voi ca sura arme are mai mult atac si mai multa aparare ca orice caracter ma rog aproximam, dar sura arme are mai putin pv decat un Razboinic, deoarece sura actioneaza cu 2-3int-1 vit pe cand razboinicul actioneaza pe 3vit-1str, dar eu iti recomand Razboinic corp daca stii cum sa il faci sa reziste poti sa cresti usor mai ales in v2 cu un buffer aia e.

| Anonim_3655 a răspuns:

Scurt,clar : sura lama tongue