| ZaKid a întrebat:

Care este cel mai bun caracter la Metin2?
M-am apucat de un privat si nu stiu ce caracter sa imi iau...
Specificati si ce magii sa imi pun! THX! FUNDA! FAST!

Răspuns Câştigător
| MDLNA a răspuns:

Buna Adddddddy.
Cel mai bun caracter in Metin2 este cu siguranta Shaman - Heal sau Sura-Magie Neagra.
Dar eu raman la Shaman. Daca stii cum sa ti-l construiesti ( Daca joci pe private e usor ) poate fii mai puternic decat Sura/ninja (precizez ca si ninja pe arc poate fi mai bun decat Sura. Desigur pe server privat. )
Cel mai bun caracter pentru farm este Sura Arme si Warrior Body.
Funda?

16 răspunsuri:
| DaNyEl64 a răspuns:

Razboinic [Warrior] pe corp sau mental SAU Sura pe magie neagra

| NoNaMe_6377 a răspuns:

Sura magie neagra e cel mai bun caracter eu rupt tot sv cu el!winking

| lordbogdan a răspuns:

Saman Dragon. Incepi cu skill-urile: ragetul dragonului, forta dragonului, aruncarea dragonului, binecuv., talisman zburator si reflectia.(ZMEU). SAU : ninja pe lama : ambuscada, pumnal rulant, atac fulger, nor otravitor, camuflaj(magia de APROPIERE). Cum vrei tu, Funda?sad

| Vlad_1383 a răspuns:

Samanul pe Leac este cel mai puternic caracter PvP sunt foarte subestimati dar acesia daca sunt construiti bine pot sa distruga un warior si uun ninja pe arc/lama si sura bm in 2 sec ei au avantajul ca pot alerga caci au atac de la distanta

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| Zome a răspuns:

1. Ninja – Arc – Deoarece, aflandu-se la o distanta, poate omori un caracter dintr-un singur skill.

Răspuns utilizator avertizat
| ali17 a răspuns:

Am experienta de 2 ani o sa-ti explic ce au dezavantaj caracterele sa incepem cu war: war pe corp, e slab pentru ca are doar 3 skil si dmg nu asa de mare dar are in schimb atac mare is repede daca vrei sai omori pe toti cu war pe corp iti trebuie atac mare la vraja acum war pe mantal:are dezavantaj mare la viteza de atac si din nefericire poate muri repede daca inamicul are imun la necunostinta ai sanse cam 40% pentru tine si pentru el 60%. ninja pe lama:ninja pe lama are si el un dezavantaj foarte mic cu nor otravitor are un atac foarte mic daca ai dmg ahahahahha te ia de cum te zboara are oo otavire de te da pe jos si ninja are atac mare si la viteza lui si are cu ambusccada un dmg mare daca te dai pe camuflaj si de duci in spatele inamicului dai ambuscada si îi iei 30 000 la mine asa e dar al atac mic 5000 doar uneori la atacuri mici incredibil de rar ninja arc:el are avantaj la pvp(duel)dar la pvm(crestere) are un dezavantaji mare daca nu te ajuta cineva care nu e pe arc cresti greu. Sura vraji negre: acesta e bun la atac inepartare cu toate skilurile e foarte bun.Sura vraji arme:acea tornada poate sa ia 20 000 daca ai atac mare dar la atac mic 3 000 rar super rar si de shaman n-am ce sa-ti spun pentru ca e varza eu iti recomand ninja pe lama si sura pe magie neagra astia sunt cei mia buni dar nu stiu care e cel mai bun dintre ei sper ca te-am ajutat

| Ayashi a răspuns:

Din experienta mea eu zic ca depinde si de server totusi prin,, caracter bun '' inteleg sa fie bun pvp si sa se descurce pvm, acesta ar fi shamanul dragon (eu am unul pe server privat cul lv max 127) si ninja da rezultate bune in orice caz nu razboinic

| ioalex112 a răspuns:

Sura-Arme Magice

| Razvanxx13 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun caracter este sura pe magie neagrawinking

| myhutzdin20 a răspuns:

Eu am o experienta foarte mare si am incercat toate caracterele, acum am sa-ti explic ceva, toate caracterele sunt egale unele au avantaje si unele dezavantaje
1) Warrior corp - aceasta ar fi alegerea mea sincer. iures+ aura = atac foarte mare si rapid, desi este foarte scump, este subestimat din acest punct de vedere eu zic n-ai treaba cu asa ceva, ai putea pune jos un inamic foarte usor doar cu sabia + aura ...sa nu mai zic + iures care te-ar face sa dai ca un caine turbat in inamic, el nici macar nu v-a apuca sa respire...
2) ninja lama-damage mediu al skilluri dezavantajat la lv mic la lv mare da dmg destul de frumusel si rupe
acestea sunt cele 2 optiuni preferabile eu as alege war corp daca te-ai uita pe youtube la apply vs belese de pe leonis ai ramane mut sau apply vs reaper ii dadea 30k pe hit cu critic...n-am vazut asa ceva laughing oricum sper sa fie de ajutor, eu recomand war corp happy

| lovedark a răspuns:

Shaman dragon normal e cel mai bun!

| fulgerfulger1 a răspuns:

Shaman Healer

| ionita_7184 a răspuns:

Eu as spune ca sura pe magie neagra

| crististoican a răspuns:

DefaptToate caracterele sunt bune1.Razboinic-Corp.Rupe tot daca stii sa te folosesti de hit-uri si sa dai sckilurile doar cand te arunca pe jos. Se fac magiile:Aura sabiei 2. Iures 3.Vartej 4. Izbitura 5.Incizia tripla. Razboinic Mental:Se foloseste foarte mult de atacul spiritului si de hituri trebuie sa ai licori verzi. Pe war mental trebuie sa ai experienta se incepe cu atac spirit daca ai imun la necunostinta apoi cu hituri dupa cu zdrobire atacul sabiei si zdruncinare 3:Sura.Magie Neagra:Se foloseste foarte mult de toate skilurile si trebuie sa eschivezi foarte mult. Trebuie sa faci skilurile in acest fel:Spiritul Flacarii, Flipul, Protectia intunecata si ultima ati alegi tu... 4. Sura arme:E foarte bun deoarece are risipirea care anuleaza magiile.Se ajuta foarte mult de hit -uri. :Tais vrajit. Risipa Magiei, Lovitura Degetului,Teama si Vartejul Dragonului Ninja - Ninja-Pumnal =Se foloseste de hituri pentru a da rulantul si ambuscada cand este invizbil,cel mai bine se incepe cu norul pentru a da otrava :Ambuscada, Pumnal Rulant,Nor Otravitor,Atac Fulger, Camuflaj. Ninja Arc -Eschiveaza si ataca trebuie sa fugi cat mai mult de adv pentru nu a da skiluri-Sageata de foc, Sageata Otravita, Foc Repetat, Ploaie de Sageti, Mers Fulg
Sper ca te-am lamurit si ultimul sfat joaca cu care te descurci cel mai bine. Toate caracterele sunt la fel.