| Totenn a întrebat:

Care este diferenta dintre xbox 360 slim, xbox 360 super slim, xbox 360 normal si xbox 360 elite slim?

Răspuns Câştigător
| CookieFace a răspuns:

Singurele diferente intre ele sunt:greutatea (Variaza de la 7-8 kg parca dar cred ca ma insel)
Capacitatea de stocare (Variaza de la 250 GB sau 500 GB)
Forma bineinteles,ceea ce afecteaza circulatia aerului prin sistem si ajuta prevenirea RROD (Red Ring Of Death)===adica nu mai ai ce sa faci cu xbox-ul, il poti repara dar, temporar, pana la uramtorul RROD care zic eu ca se va intampla destul de repede.
Ca sa nu te sperii cu moartea Xbox-ului, modelele prezentate de tine mai sus sunt cele noi, care au o sansa extrem de mica sa faca RROD.
Toate cele bune!

| Totenn explică (pentru CookieFace):

Daca am xbox 360 slim si ma joc cam 7h pe zi care e sansa sa dea rrod? si in cat timp? ma cam sperie rrod asta.happy si cam cat ar costa reparatia, daca se strica si a doua oara etc. nu se mai poate repara?

| CookieFace a răspuns (pentru Totenn):

Mai la modelele astea noi sansele de RROD au fost reduse foarte mult.La primele modele RROD era cam asa dupa 7h pe zi in continuu.
Bine ar fi sa faci pauze intre sesiuni pentru a lasa sistemul sa se raceasca, bineinteles pentru a evita RROD.Pauzele sa zicem de 30 min.
De reparatii chiar nu stiu, dar se poate face si acasa, exista tutoriale pe youtube, dar daca nu prea stii sa operezi pe masinarii poti sa il ruinezi de tot.

| Totenn explică (pentru CookieFace):

Mersi, chiar m-ai ajutat happy