| BOOBZen a întrebat:

Care este nr vostru norocos? Uite cum poti sa ti-l calculezi
A Ă Î B c D E F G
H I J K L M N O P
R S T U V X Z

De exemplu
ADINA BALTĂ
1627I 41532

Acum aduni numerele, pana cand obtii un nr, de exemplu
1+6+2+7+1+4+1+5+3+2=32(descompui cifrele, apoi le aduni)
3+2=5
Asa se afla nr. norocos.

55 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Mulţumim,al meu este 10 big grin.

| Oxanna a răspuns:

Al meu e 7... chiar ca e nr meu norocoslove struck

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Vezi ca ai pus R in loc de C. Oricum: 4 ii numarul meu norocos. Tare! Pa, pa.

| Adredemesconf a răspuns:

Numarul meu norocos este 3. Asa il consideram si pana acum.Nu stiu de ce, dar 3 si 7 imi plac. big grin

| คиค a răspuns:

Hihi...mi-a iesit 41 :d
Foarte interesant. De modalitatea aceasta de calcul chiar nu auzisemwinking

| Skypee a răspuns (pentru คиค):

Daca iti iese un numar format din doua cifre se aduna acele 2 cifre...

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Pentru tine pare usor dar pentru mine nu laughing. Glumeam, voi incerca sa mai lucrez la asta, cine stie poate voi reusi.
Dar multumim oricum ca ne-ai aratat!

| Skeletonized a răspuns:

Eu ştiam că se află în funcţie de data naşterii, gen 15.11. 1992 şi aduni 1+5+1+1+1+9+9+2=29
2+9=11
1+1=2

| BOOBZen explică:

Ok am corectat,R ESTE C, a si aici sunt litere din alfabetul roman, in caz ca va intrebati daca nu este cu, w sau y

| BOOBZen explică:

Sorry Dsk, am incercat sa caut o metoda in care sa fie si litere cu, w, y.Doar asa am gasit,poti sa calculezi si dupa metoda lui Emy^^, poti sa incerci sa rearanjezi allfabetul cu literele y, w, cu sper ca o sa te ajute cu ceva

| xBebelushax a răspuns:

Eu stiam ca aduni toate numerele din data ta de nastere si daca iti da un numar cu doua cifre le aduni si pe acelea.eu prin metoda mea am numarul norocos 11.
prin metoda ta am:6...rezultatul calculului imi da 69... apoi adun 6 cu 9 imi da 15 apoi adun 1 cu 5 si imi da 6 big grin

| LoveSelena a răspuns:

Al meu e 7

| AndreiP98 a răspuns:

| razvan1305 a răspuns:

Scumpa dupa B urmeaza C in alfabetwinking

| happykill a răspuns:

Al meu 15 big grin

| Yoana a răspuns:

Numarul meu norocos este 4batting eyelashes

| PlanetaMinunilor a răspuns:

8+9+1+7+1+5+2+3+2+5+2+7=52
5+2=7

Răspuns utilizator avertizat
| Michaela89 a răspuns:

Numarul meu norocos este 7. Tare!

| parishiltonbia a răspuns:

Al meu 4

| StopCardiak a răspuns:

Al meu este 3

| TeenageGirl a răspuns:

| flowerpower12 a răspuns:

Numarul meu noroc este 5big grin

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Nr. meu norocos dupa metoda ta este 9 iar dupa metoda lui Emy^^ este 1 deci. am doua nr. norocoase!

| BugsBunny_8643 a răspuns:

Nr meu norocos este 11. Esti tare

| Catherine a răspuns:

Al meu e 666 laughing

| Catherine a răspuns:

Stiai ca ai uitat de litera "C" laughing?

| RimePeHartie a răspuns:

15271 77194=> 44, 4+4=8 \:d? tarelaughing)