| Ciufu a întrebat:

Care joaca Metin 2 Ro? Care dintre voi stiti niste secrete de crestere? care ma creste? app dau fundita celui ce imi raspunde si ma creste primul?

Răspuns Câştigător
| who gives a damn.. a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca daca te milogesti la toti sa te creasca chair n-o sa obtii nimic. happy mai mult o sa pierzi timpul.
asa faceam si eu... cand am inceput sa joc.
secrete? daca iti permiti sa bagi bani in joc iti cumperi inele de experienta, cartea comandatului, bilete pentru v2 la lvl mare.
alt secret pentru ca a creste mai repede folosit de high-lvls este urmatorul: iti faci o shamanca, o cresti, pui status full int si faci master pe binecuvantare si forta dragonului, apoi te casatoresti cu ea. duci ambele caractere la locul de crescut, iti dai buff iar daca mori, in loc sa pierzi experienta dai restart in oras, apoi dai click pe inelul pe care-l primesti atunci cand te casatoresti si te teleportezi inapoi la shamanca. big grin
alte secrete nu prea mai sunt... fa cal armat daca poti
multa bafta

62 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti sub lvl 20 te cresc de numa ma cheama puternicu 55 is pe hidra albastru ch 4 si vand tot felul itemuri pietre minereuri daca vrea cineva sa il cresc sa vina in baka langa tara blestemata acolo ma gasiti si am paiangen +6 pentru prieteni mei cu 100 000 de mi il cresc mult eu joc mai rar da daca ma intalniti ma cheama puternicu55 is de lv 27 va crec pe toti care vreti deci ma gasiti in baka langa portalu catre tara blestemata va cresc repede si pe gratis deci stiti unde ma gasiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strangi animale sau ce omori mai mari ca tine si mai multe si le bati cu magii si licori eu asa fac si in plus faci rost de multe obiecre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te cresc eu numa hai la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu is de lv 28 tot ce am i cu pv si pm ai cal eu nu folosesc nu imi place pe jos ce lv ai daca vrei sa te cresc hai pe hidra albastru te cresc eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cool te cresc eu is pe albastru hidra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL aici chiar ca este adunatura de noobi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce lv esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am lv 67 am crescut pe munte pe hydra galben ceva vrea sa il cresc pe o suma mica de yang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, intri pe contul tau la metinul pripat, te cresti acolo, si dupa aia te transferi la ala online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te cresc eu ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca joc si eu pe Gemini, dar pe rosu.Am leval 23 si puteam sa te cresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce imi pasa mie de metin2 am jucat am afcut lv 65 am luat ban pe urma am facut lv 57 acum nu mai am chef de RO mi am facut servarul meu privat toti care intra sunt GM scriti doar /level 99 si va da lv 99 direct si gasiti coduri pe saitul mt oricum nul dua la pusti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol frate numai copkii care habar nu au mt pe aici straight face...ma secrete sa faci lv mai repede nu sunt doar trebuie sa stii locu unde sa cresti si sa faci moneywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum mi-am diwnloadat mentin2ro si nu stiu cu ce caracter si ce tinut sa incep

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Gm pe metin2ro si va dau lvl 80 daca vreti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am lvl. 69-70 pe leonis, albastri, cal armat, coif spiritual +3, scut leu +3, armura solzi +5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi eu stiu secrete cum sa dai de pe cal ne-armat si sa lovesti pe oricine si daca nu esti in duel si fara sa te pui pe liber...etc.etc. Aveam un hack cu care spargeai conturi le ziceam ca e pentru. "hack yang" il dadeam pe messenger, si le ziceam sa iasa de pe mt2 si dupa isi scriau ID, Pass. Si gata li se block Pc-ul si oriunde era ii scria user, pass laughing era tare faza le luam bani si etc. itm. mai stiu multe... contactati-ma la ID: dariusleu14@yahoo.com MULTA BAFTA LA ADD PE MESS laughing. Le zic gratis!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te cresc eu
sti imi place sa cresc la Metin2
da imi dai si mie un cont?
la Metin2?
te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am imi pare rau nu te po ajuta dar sunt sigura ca vei gasi pe cineva mult noroc laughing love struck pupa abyutza hehe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stit vreun hack imi puneti si mie va implor scrieti aici adresa joc pe pegasus am lvl 26

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc ZaRa4ik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te bagi pe leonis te cresc eu am lv 81! Ma cheama BasMont p.s regatul rosu

| shhhs a răspuns:

S-ar putea sa te ajute si articolul asta: http://orademetin.blogspot.ro/2012/08/unde-sa-cresteti-pe-metin2.html.Bafta la crescut!

| LupulAlb a răspuns:

Te cresc eu cat vrei.Sunt GA numai fa-ti cont pe lupus albastra

| robyzz2 a răspuns:

Secretele-s secrete!

| Alexa Iancu a răspuns:

Secrete? nu sunt, depinde de lvl tau la lvl mai mic cresti lejer in map2 la lvl 40, pana la 50 cu putin timp pierdut cresti la orci negri, faci lvl 50- 54 si cu cal armat, 1 bilet de V2 si iteme bune faci lejer lvl 70 insa trebuie sa joci nu gluma, dupa axeaza-te pe iteme cu bonusuri grosolane iteme + 9 armura arma coif toate cele si in forest faci lvl 80 si mai bine, dupa incearca in V3 pana la lvl 90 si ceva... bafta!

| lazarcosmin a răspuns:

Cum sa ajungi 85 in cateva saptamani! 8-)
LVL: 1 - 10 La caini si animale
LVL: 20 - 35 Amazoane/salbatici
LVL: 35 - 45 Valea orcilor
LVL: 45 - 60 Templul Hwang
LVL: 60 - 82 V2-V3
LVL: 82 - 86 V3-V4
LVL: 86 - 92 V4
LVL: 92 - 99 V4
Iteme potrivite
LVL : 1 - 26 Platosa de calugar si celelalte armuri sub lvl 26 daca se poate+8+9 sau chiar +7(daca aveti piatra aparare +5 si piatra vitalitatii tot+5 sau+4 e foarte bine) si arme cu ar fi iatagan lata bambus etc.
LVL : 26 - 42 Armurile de lvl 26 si care mai sunt pana la lvl 42(la fel daca aveti pietre pe ele e foarte bine) si arme fms, rib in general arme de lvl 30 pentru razboinici o coasa uriasa+8+9 cu pietre anti-monstri si critica
LVL : 42 - 61 Dragon (De la 50 trebuie sa aveti iteme cu pv ca sa rezistati in camerele din Hwang ) si poate vreun scut de lvl 61 sau 41+8+7 sau chiar+9 si arme cum ar fi fms+9 cu paguba si pietre bune sau alte arme de acel lvl coasa barbar ghetar ucigator de lei etc.
LVL : 61 - 70 DGA+7+8+9 da merge si+6 da cu pietre bune+5 si arme mai e bun si fmsu dar mai bine arme de 55 60 65 cum ar fi o sabie vrajitor sau semiluna sau ucigator de lei sau ninfe si battle, magnetice etc.
LVL : 70 - 99 Otel cu pietre bune si arme epice sau de lvl 65 tot sunt bune daca nu e bun si DGA+9+8+7 da cu pietre bune si mult pv 5k sau 4 sau 3 deinde
Sper ca v-am fost de ajutor funda? dati o funda si mie?

| 22334411 a răspuns:

Eu am id lu gm cine il vvrea sal bage in lista gmdraco86 are id cu draco dar... e pe toate serverele asa ca...da 2 iteme la alegere care vrei succes

| cladystyle a răspuns:

Pe ce sv joci s eu joc pe hidra rosu care vreti sa ma cautati sa jucam toti dati add la cladyauras