| facaletul a întrebat:

Care ma poate ajuta? Vreau sa invat sa fac flotari! Am 13 ani si nu prea am forta in maini sa fac flotari calumea! Daca ma puteti ajuta sa imi spuneti ce exerctii sa fac pentru forta in maine sau cum sa fac flotarile?

Răspuns Câştigător
| cristi 25 a răspuns:

Incepe treptat, prima data catepoti si tinea tot asa vreo 2-3 zilepe urma mareste miza cu 2-3 iar si-o tii asa vreo2-3 zile sipe urma din ce in ce maimultesisa lemaischimbisi ozitia, sa staicupicioarelepeun scaun sau pepatsicumainilemaidistantate etc trebuiesa te descurci tu, eu la 13ani ridicam cate 80 kg si faceam cate50 flotari la serie, toata treaba e sa ai ambitie si atat si daca se poate mesele programate, si inca ceva nu lua vitamineproteine ca te strici sinue bine.

5 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Forta in maini poti sa faci cu haltere. O sa te ajute mult crede-mawinking.

| WeeD a răspuns:

Tractiuni.Sunt mai grele ca flotarile.
Incearca cu niste greutati 5-10 kg
Bafta!

| cristiancristir a răspuns:

In primul rand faci cate poti in mod corect(pana jos), apoi continui cu genunchii pe podea pana la 8 sau 10 repetari. Faci 3 serii apoi pauza o zi. Trebuie sa faci pauza ca sa iti refaci muschii. Succes.

| Scumpitza a răspuns:

1.Ai nevoie de ambitie.
2.Incearca sa faci multe exercitii cu mainile, cu haltere(cu sticle de 2 litri-1 litru pline), etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=MQbpzrXx67c incearca aceasta varianta(mult mai usoara) pana vei reusi sa le faci normal.Incepe cu 15-20 si avanseaza treptat la numarul propus.Succes.