| anonim_4396 a întrebat:

Care stie niste bancuri/glume care sa le placa profesorilor?
Daca se poate sa nu fie porcoase.
Dau funda happy

1 răspuns:
| MgdDroopy a răspuns:

Balaurul cel rău o răpeşte pe isteaţa şi, evident, preafrumoasa prinţesă. Aşadar, Făt-frumos pleacă în căutarea acestuia, astfel încât să salveze prinţesa în cauză. După lungi căutări, Făt-frumos ajunge faţă în faţă cu răufăcătorul:
- Ce facem balaurule? Ne luptăm azi sau nu?
- Facem cum vrei tu. În săbii să ne luptăm, în buzdugane sa ne luptam sau în funcţii să ne derivăm.
- Hai în funcţii să ne derivăm!
Şi s-au derivat zile întregi. Iar după fiecare derivare, un cap de-al balaurului cădea, dar Făt-frumos era mereu plin de energie şi, parcă, neatins. După mult timp şi multe derivări, toate capetele balaurului căzură, până când acesta ajunse nul. Balaurul, cu ultima răsuflare, spune:
- Ne-am tot derivat, dar eu am ajuns o nulitate. Cum de tu nu ai păţit nimic?
- Eh, eu sunt frate cu e la x!