| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp traieste o furnica? dau fundita la raspunsul cel mai serios si corect!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furnicile traiesc intre 1 si 5 ani. Stiu ca furnicile traiesc cat traieste si regina lor, cand aceasta moare, acestea asteapta sa moara si ele.

201 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Furnicile din colonie mai trăiesc câteva săptămâni după ce le moare regina!

| Silvia a răspuns:

Pana o calca unulaughing.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Furnicile traiesc pe Pamant de peste 100 de milioane de ani.

| M4RK a răspuns:

1-5 ani. furnicile traiesc cat traieste si regina lor

| LoryM22 a răspuns:

1-5 ani...stiu ca furnicile traiesc cat traieste si regina lor, cand aceasta moare, acestea asteapta sa moara si ele.

| Cristi_3056 a răspuns:

Traiesc pana o calca cineva pe regina lor big grinbig grinbig grinhee hee

| premamotion a răspuns:

Depinde de specia si de marimea furnicii. In general traiesc de la 2 saptamani, la cateva luni pana la maxim 2 ani.

| agent003 a răspuns:

Furnica traieste 2-6 ani, cat se poate feri de pericol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand furati de pe google e bine sa mai editati un pic raspunsurile, eram sigur ca alllinna nu e o enciclopedie ambulanta, ea de fapt tragea cu ochiu pe googlehee hee ei tu ce zici d.m.o.n.i.ca?batting eyelashes (ai zis ca ma urmaresti, vreau sa vad daca minti de asta am si scris asa) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Allinna, doar regina traieste cat ai zis tu, iar celelalte furnici cam 30-40 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peste optzeci de ani tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heeeei, pe mine m-ati intrebat? Sau ce? Ma ingropati de vie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nebundupatine-lasa ca te urmaresc eu, daca Monica nu te urmareste.Insa am impresia ca aici cam toti au gasit acelasi site de unde s-au inspirat.Rusinica! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@furni-tu esti exceptia ce intareste regula... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nebundupatine....eu nu glumesc si nu postez raspunsuri doar de dragul de a-mi vedea editat raspunsul! Sunt aici! tongue Si iti dau dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scurt. o funica moare pana o calca cineva rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anonim( ce nu-mi plac anonimii!), o "funica" moare cand o calca oarecine, dar o furnica adevarata nu se lasa calcata in picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O furnica traieste 1-5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1-2 ani ca le calca oameni. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intre 1-3 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O furnica traieste intre 1-3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu
Eu cred ca traiese un an.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O furnica traieste 5 ani. ma crezi? oana asteapta raspuns. ok julya?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O furnica traieste intre 1 si 5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O furnica poate sa traieasca si 10 minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

4 ani draga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1-6 ani furnicile traiesc cat traieste si regina lor cand regina moare furnicile se despart si astept sa moara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la 10 ani

Alte răspunsuri