| Hieer a întrebat:

Ce amuzant e sa intri aici dupa vreo 2-3 ani si sa te uiti la intrebarile pe care le puneai acum ceva timp, sa vezi ce te interesa pe vremea aia. E asa frumos cum trece vremea, cum evoluezi, cum iti schimbi principiile, mentalitatea. Te gandesti la tot ce ti s-a intamplat, la persoanele pe care le-ai cunoscut, care te-au ajutat... unele mai mult, altele mai putin. Te gandesti la ce erai, si poate ca ai si o urma de rusine, dar esti atat de mandru de tine, de cel din prezent. Dar stii ca asta nu e tot, stii ca mai ai multe de schimbat, stii ca poti obtine mult mai multe de la tine. E frumos, dar si trist. Nu-i asa? Oare e corect sa ma gandesc la viitor? La ce o sa fiu atunci, la ce o sa-mi rezerve viata?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O intrebare banala, comuna tuturor oamenilor care aspira la ceva mai bun de la viata.

| Hieer explică (pentru darrio2007):

Si ce e rau in asta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Hieer):

Am spus ca e ceva rau? O intrebare pe care ne-o punem toti. Ce va fi maine?

| Hieer explică (pentru darrio2007):

Mie mi se pare ceva normal.

| AlexDFY a răspuns:

Ai dreptate, chiar asa e, legat de viitor, depinde de tine, nu stii ce ti rezerva viata, important e sa nu regreti ce faci acum

| KanezuY a răspuns:

Adevarat,nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul.Mergi inainte si nu te mai uiti inapoi...

| justanotheralien a răspuns:

Viata nu iti "rezerva" nimic. Singur faci sa se intample lucrurile care ti se intampla. Eu cred ca e mai bine sa te gandesti la prezent, adica, pana la urma daca traim in trecut nu putem schimba nimic, si in viitor e posibil sa nu reusim ce ne propunem.

| Hieer explică (pentru justanotheralien):

Asta doar daca nu crezi in destin. Poti face n lucruri, dar daca nu e sa primesti acel ceva, atunci nu-l primesti.

| justanotheralien a răspuns (pentru Hieer):

Nu stiu ce vrei sa zici, chiar crezi ca doar daca ceri ceva vei si primii? Adica, sa zicem ca cineva nu face liceul. Doar pentru ca e "scris in stele", o sa aiba un loc de munca foarte bine platit si o s-o duca bine toata viata?

| Hieer explică (pentru justanotheralien):

Bai, da. Am auzit atatea cazuri in care oamenii chiar n-au studii absolut deloc, si se descurca mult mai bine-n viata decat unii care au 1, 2 facultati. Multi oameni inteligenti se zbat sa razbeasca-n viata.

| justanotheralien a răspuns (pentru Hieer):

Uite, poti sa crezi ce vrei, aceste cazuri sunt foarte rare. Destinul pur si simplu nu exista. E simplu. Te nasti intr-o familie saraca, poate. Daca inveti si chiar vrei, ai succes. Daca nu, nu. Pa.

| Hieer explică (pentru justanotheralien):

Io iti inteleg disperarea. Salut.

| justanotheralien a răspuns (pentru Hieer):

Ok, deci tocmai m-ai facut disperata. Frumos, Hieer. Foarte frumos.

| Hieer explică (pentru justanotheralien):

Disperarea, nu disperata. E o diferenta. Verifica.