Întrebare recomandată | steluta07 a întrebat:

Ce as putea face in masina timp de 8 ore? Si nu pot citi caci am rau de masina.

Răspuns Câştigător
| UserulAnonim a răspuns:

Depinde cu cine stai pe maşină.

Dacă eşti cu un prieten sau o prietenă puteţi discuta, sau să asculţi muzică între timp.

Şi eu am rău de maşină, dar dacă mă uit pe geam sunt ok.
Chestia e că atunci când citeşti sau, în fine, nu te uiţi la drum, corpul tău percepe mişcare dar creierul (văzul) nu, de aceea apare răul de mişcare.

Aşadar, poţi să îţi iei telefonul să asculţi muzică iar dacă nu ai cu cine povesti admiră şi tu natura şi satele, pentru că îţi zic sigur, avem o ţară frumoasă.

Fundă? happy

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Asculta muzica. Asta, pe langa faptul ca te va distra, te va face sa uiti intr-o oarecare masura si de raul de masina. Fiind student la o facultate din alt oras, deci fiind nevoit sa fac naveta in fiecare zi, nu stiu ce m-as face fara telefonul si castile mele.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu in locu tau as trage la masea.

| KanezuY a răspuns:

Recomand sa dormi intre timp.

| CezaraEM a răspuns:

Pai...
1. Asculti muzica
2. Faci karaoke, asta daca mai sunt si alte persoane in masina, e amuzant
3. Faci poze
4. Dormi

| ihacoswhy a răspuns:

Eu nu pot sa fac nimic din cauza raului de masina. Si daca vorbesc prea mult la un moment dat ma doare capul. Doar stau cu capul pe geam si ma gandesc la scenarii care nu se vor intampla niciodata. Poti incerca sa asculti muzica.

| Piratul10 a răspuns:

Dormi sau asculti muzica

| Ripley a răspuns:

Ideea cu raul de masina e ca tu uitandu-te pe geamul masinii observi ca esti in miscare si ti se face rau. Daca ai avea niste casti in urechi si nu te-ai uita pe geam, mai degraba te-ai juca ceva pe telefon/ ai citit ceva / ai conversa cu prietenii pe Facebook etc, mintea ta ar uita ca te aflii in miscare si nu ti-ar mai fi asa rau.

| TaviONE a răspuns:

Poti aculta muzica preferata pe telefon, poti sa te joci sau sa te uiti la un film/emisiune preferata pe laptop/tableta, daca ai net te poti uita si la TV. Poti face laba, sau de ce nu sex cu iubita este foarte orgasmic sa o faci in mers. Sper ca ti-am fost de folos. Funda

| ItsTurbii a răspuns:

Ai putea sa iti iei telefonul, si sa ii spui soferului rutele, arunci cate un ochii din cand in cand la telefon doar, si te tine atenta la telefon, o sa treaca si timpul repede

| JustHelpinAndreii a răspuns:

Incearca sa iei niste pastile speciale de rau de masina (am uitat numele), sa mananci lamaie, sa asculti muzica si sa dormi.

| Robert0920 a răspuns:

Poți asculta muzica sau poți dormi eu asta fac de fiecare data când plec la drum lung, daca ai rău de mașina încearcă sa eviti alimentele care îți fac rău si eventual ia o pastila pentru greață!