| Poseidon40 a întrebat:

Ce autobuz trebuie sa iau din Gara Constanta pentru a ajunge la Acvariu? si apoi de la Acvariu la Delfinariu? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

5-40, 40C, 101C, doar ca trebuie sa stii la ce statie sa cobori. Dupa vreo 3-4 statii parca, vei vedea pe dreapta cateva ruine puse pe un gazon. Cobori acolo, mergi inainte, faci undeva dreapta pentru a intra in Piata Ovidiu, mergi inainte, treci de Muzeul de Istorie si de Moschee si intr-un final, ajungi la Acvariu. De aici incolo, pentru a ajunge la Delfinariu, trebuie sa te intorci la statia de unde ai coborat si sa iei 5-40 sau 40C. Dupa vreo 6-7 statii, se va vedea pe stanga McDonalds, iar apoi, imediat langa, Delfinariul. Totusi, cel mai indicat ar fi sa iei un taxi. De la gara pana la Acvariu si de la Acvariu pana la Delfinariu iti vor lua in jur de 10-12 lei. Sper ca ai inteles explicatia. Daca nu, astept intrebari.

2 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Eu nu stau in Constanta.Intreab-o pe tipa aia care vinde bilete de autobuz.

| Poseidon40 explică (pentru Yasmin875):

Se baga toti habarnistii.