| Serendipity17 a întrebat:

Ce cadou de Craciun as putea sa ii fac unui coleg?big grintrebuie pana vineri... nu am nici o ideee... sadfunda!

4 răspunsuri:
| νєησм a răspuns:

Un prezervativwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de prieten este, eu prietenei mele cele mai bune ii fac o lista cu 100 de chestii care imi plac la ea, sunt sigura ca o sa o flateze nemapomenit, pentru ca si eu m-as simti genial daca mi-ar da cineva asa ceva, si pe langa asta nu stiu, ii cumpar ceva ce stiu ca ii place, care ii aminteste de ceva frumos ce am facut impruna mai de mult sau ceva ce poate sa ii foloseasca fara macar sa isi dea seama ( ex: o pereche de patine pentru a isi da seama ca ( e o posibilitate ) va fi bun/a la patinat ). Si eu am cam aceleasi dileme, mai ales ca vreau sa daruiesc cadouri originale si simple, nu scumpe si plitisitoare ( gen: o bluza, sau o preche de blugi )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ceas, o bratara din argint cu initialele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna:*!
Coleg? Pana vineri?
Ati facut o "tombola" sa cumparati cadouri la colegi?
In fine. Din cate am inteles este baiat. Au fost persoane la noi in clasa (fete) care au luat cadouri baietilor.
Iti sugerez sa iei un breloc (poate fi ceva cu semnificatia numelui, sau alte obiecte pe post de breloc), poti lua o clepsidra (ceva mai mica, nu stiu. mie mi se pare ok), un accesoriu pentru telefon, o caciula din aceea de Mos Craciun, o cana cu ceva frumos scris pe ea, o carte(daca baiatul e pasionat de citit), un suport de pixuri sub forma unei mingi(daca ii place fotbalul, sau orice alt sport), o cravata( daca are un stil office), un tricou personalizat cu o imagine de`a clasei sau asa ceva(daca bugetul e mai mare), un ceas(bugetul mai mare), o felicitare, un parfum(trebuie bani mai multi), un mouse haios (daca are simtul umorului si e pasionat de computer).

Sper ca te-am ajutat.
Pa`pa!

P. S: Daca ii cumperi o cana cu un mesaj frumos, pune inauntru niste bomboane.