| nimenisinimik a întrebat:

Ce carti imi recomandati pentru chestii de gen:manipulare, citirea limbajului non-verbal etc?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

1. Limbajul trupului, autor Allan Pease
2. Emoții date pe față (cum să citim sentimentele de pe chipul uman), autor Paul Ekman
3. Cartea gesturilor (cum putem citi gândurile oamenilor din acțiunile lor), autor Peter Collett
4. Limbajul trupului si mincinoșii. Cum să detectezi minciunile care ți se spun în fiecare zi (autor Dr. Lillian Glass)
5. Psihologia persuasiunii (totul despre influențare), autor Robert B. Cialdini
6. Regulile seducției, autor(i): Ellen Fein, Sherrie Schneider
7. Psihologia manipulării și supunerii, Nicolas Gueguen
8. Arta de a influența, autor Alex Mucchielli

1 răspuns:
| Danieladana964 a răspuns:

De psihologie. poti incepe cu psihologia de baza, ca sa poti intelege mai departe. cauta pe net psihoologia de clasa a X-a. apoi poti merge mai departe, dupa ce o inveti bine pe asta!