| XCoryZ a întrebat:

Ce culori ies din galben cu violet, rosu cu verde, portocaliu cu albastru? Dau funda! Multumesc! kiss kiss

11 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Buna!:*
Galben cu violet -->Rosu
Rosu cu verde -->mov inchis
Portocaliu cu albestru -->verde inchis
batting eyelashes

| 000Diddy000 a răspuns:

Din rosu si verde obtii maro, din celelalte obtii griuri colorate depinde ce cantitate pui din fiecare culoare pupici si sper ca ti-am fost de ajutor

| 000Diddy000 a răspuns:

Daca imi spui ce tema vrei sa faci natura, iubire, timp etc iti pot da o idee

| XCoryZ explică (pentru 000Diddy000):

De fapt este un desen care vreau sa-l fac pentru cineva de Anu Nou.

| 000Diddy000 a răspuns (pentru XCoryZ):

Pai atunci poti face un peisaj de iarna cu albastru portocaliu sau poate o comozitie cu oameni de zapada

| XCoryZ explică (pentru 000Diddy000):

Mersi!

| Marya_Florina_1988 a răspuns (pentru 000Diddy000):

Bună eu ași dori un gri

| Tailynne a răspuns:

Violet + Galben = Maro
Verde + Roşu = Maro
Portocaliu + Albastru = Maro
Se pare ca din aceste amestecuri de culori la toate ies aceeasi culoare. Sper ca ti-am fost de ajutor!
un weekend placut! big hug

| Andruțăă00 a răspuns:

Din galben cu violet verde, si din rosu cu verde iese maro. Sper ca te-am ajutat. Fundita? happy.

| Mihaela_Simona_1998 a răspuns:

Bună ce culoare ieșenii roșu și verde