| YLLL a întrebat:

Ce cuvinte care contin grupul de litere "cs" stiti?

Răspuns Câştigător
| Oana_Croitoru_1976 a răspuns:

Vasile Alecsandri, îmbâcsi, catadicsi, rucsac, cocs, micsandră, sconcs, ticsit, facsimil

26 răspunsuri:
| LORY a răspuns:

Rucsac big grin

| Teooo a răspuns:

Imbacsi, catadicsi, sconcs, ticsit, rucsac. big grin

| micky a răspuns:

V. Alecsandri big grin

| M4RK a răspuns:

Vasile Alecsandri îmbâcsi catadicsi rucsac
cocs micsandră sconcs ticsit facsimil

| Flav a răspuns:

Mai sconCSule, aici nu se fac temele, capish?

| Orannginna a răspuns:

Imbacsit, rucsac big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt toate pe care le stiti? haideti., ganditi-va., cautati ca mai sunt si altele. mai putin uzuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

# blancs
# cocs
# critics
# dacs
# logics
# lyrics
# magics
# politics
# sconcs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Un-nimeni... : subst. "cocs" a fost nominalizat anterior iar celelalte. grupari de litere inserate de tine nu reprezinta cuvinte in lb. romana., poate in limba. "nimeneza", sau cum s-o numi limba aia vorbita de cei din "nimenezia"

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ticsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo stelistule! ti-o zice un vechi suporter al. C. C. A.-ului (da'sa nu stie nimeni.); eu mai stiu inca 2 cuvinte dar astept sa vad cine le gaseste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... iata, la cele spuse pana acum adaug si eu doua cuvinte mai putin uzitate :
lacs si vacs
cei care nu cunosc semnificatia acestor cuvinte sa catadicseasca sa le caute in dex...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cuvinte care contin grupul de litere "îi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vasile Alecsandri, rucsac, imbacsi, sconcs, catadicsi, cocs, ticsit, etc. ca sunt foarte multe dar eu atat stiu...multumesc big grin happy tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rucsac, Vasile Alecsandri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rucsac, ticsit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cs nu exista daca vrei x
as da ortodox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcsandi rucsac ticsit sconcs...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rucsac

| criutza a răspuns:

Rucsac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vasile alicsandri imbicsit cadadicsi rucsac cocs micsandra sconcs ticsit facsimil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sconcs

| Stefan1123 a răspuns:

Sconcs!

| Gheorghe_Bianca_1990 a răspuns:

Rucsac,sconcs...

| Paladus_Stefania_1977 a răspuns:

Cuvinte cu literele cs

| Oana_Croitoru_1976 a răspuns:

Off, doamne...(am citit cate ceva -dar ar trebui interzise comentariile de inadecvate, daca aveti un site serios... sad )
catadicsit, imbacsit, cocs.