| Annitu a întrebat:

Ce e aia intrebare retorica?

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Citeste.
Sunt o gramada de mijloace de informare. nu neaparat TPU.

| Annitu explică:

CARE ARE DREPTATE?

pupimik
| pupimik a răspuns:

Intrebare retorica= intrebare la care nu se asteapta un raspuns; nu conteaza daca raspunsul este stiut sau nu... efectiv nu este asteaptat.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

O intrebare fara raspunshappyhappyhappyuite un exemplu... OARE CUM VOI FI PESTE 2 ANI? asta e o intr retorica pentru ca nu are rasp...eu nu stiu raspunsu si nimeni nu stie raspunsu... pur si simplu o intrebare la care nu exista nici un raspuns:*

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

O intrebare, al carei raspuns nu numai ca este deja cunoscut, dar nici nu poate fi contrazis. Ma insel, prieteni?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

O intrebare careia nu i se stie raspunsul

| tukhey23 a răspuns:

O definire a intrebari, cum spunea "domnisoara :*Miss:XChannel:*", o intrebare fara rasp. happy

| Bogdan8102 a răspuns:

O intrebare anonima, glumesc glumesc, chiar nu stiu