| ------ a întrebat:

Ce este un text de fictiune? va rog lamuriti-ma si pe mine

4 răspunsuri:
| davidwarner a răspuns:

Un test fictiv se refera la o povestire imaginara, care poate sa fi pornit de la un fapt real sau nu, uneori personajele sunt inzestrate cu puteri supranaturale, in general textele a carui actiune nu ii se poate demonstra gradul de adevar.

| Furculingură a răspuns:

Adica nu este adevarat! Este o fictiune!

| MaDuTzAaAaA a răspuns:

Un text de fictiune sau un text fictiv e un text in care faptele, intamplarile si personajele nu sunt reale, iar tot ce se intampla acolo e doar imaginativ.

| Wicca a răspuns:

Un text de fictiune este un text in care sunt descrise intamplari fictive, de domeniul fantasticului.