| Notty a întrebat:

Ce fel de desen aș putea face pentru poezia "Moartea căprioarei" de Nicolae Labiș?
Poze dacă se poatewinking

4 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

O caprioara moarta.

| IssabellaLoLa a răspuns:

Caprioara moarta, exact cum o descrie in poezie, si sanga vanatorul cu pusca in mana, resemnat iar copilul sa stea dupa vanator ingrozit de ceea ce s.a intamplat.iar amandoi sa priveasca caprioara.
sper sa poti sa iti imaginezi ce ti-am descris happy

| cosmynass a răspuns:

Citind poezia iti vine deja o imagine in gand.Tu o prelucrezi.
Cum?
Pai,sa dau un exemplu, la inceput zice despre caldura.Tu poti face un soare, asa, arzator, care se scurge...
Si tot asa.Bine,trebuie sa ai imaginatie ca asa pur si simplu nu merge.
Sau daca totusi chiar n-ai imaginatie, urmareste un film, citeste o manga si poate iti vine.
Succes. ^.^