| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme v-au marcat viata?

Răspuns Câştigător
| conflict a răspuns:

Buna Bubulina!
Sunt multe filme care te pot marca, numai ca unele te pot marca pe o perioada mai mica, iar altele pe o perioada mai mare dupa vizionare. Pe mine personal fiecare film are ceva care sa ma atraga (bun sau rau ); si ca sa-ti raspund strict la intrebare... ar fi : Schindler list care s-a mai zis, dar merita vazut; Lista neagra; Defiance; Pay it forword; The bucket list; si ar mai fii dar nu mi le aduc aminte acum. big grin
Inca ceva, am uitat nickul, dar am ras copios cand am citit scooby doo rolling on the floor
O zi placuta!

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cel mai mult mi-a marcat viata Shawshank Redemption.

| inna a răspuns:

Marcat e prea mult spus.Impresionat da, sunt cateva: Memento, P. S I love you, If only, A walk to remember, Seven Pounds.

| daniDeeDee a răspuns:

The Notebook, ma regasesc in acest film.

| BUBULINA a răspuns:

@
conflict, vezi ca ai botezat... e bulina nu bubulina. si eu care credeam ca mi-te adresezi mie

| RetroX a răspuns:

Scooby-Doo

| Klara a răspuns:

Evident ca tot Lista lui Schindler tongue

| r8driver a răspuns:

El Padrino imi place enorm.

| adinaciosescu a răspuns:

Care mi-au placut tere, tare-Dirty-dancing, Lantul amintirilor, Legendele toamnei...

| blue_butterfly a răspuns:

Nu as putea spune ca un film mi-a marcat viata, dar iti pot spune ce filme m-au impresionat: Breakfast at Tiffany’s, Casablanca, The Way We Were, Doctor Zhivago, The Great Gatsby, The Old Man and the Sea, The Sound of Music, What Dreams May Come, The Ethernal Sunshine of a Spotless Mind, The Notebook.

| agrskate a răspuns:

Twilight :-s

| AldanaBlue a răspuns:

Mi-a placut foarte mult "Marile Sperante". Nu cred ca am vreunul care sa-mi fi marcat viata, de regula filmele, cartile le raportezi la viata ta.

| musterrl a răspuns:

Buna sunt Raluca, iar filmele care m-au marcat au fost "Meet Joe Black" si "Gladiatorul"}{}{}{}{

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''Schindler list''happyam invatat multe despre altruism si faptul ca poti deveni nemuritor in memoria unora prin faptele bune care le faci.Pt cei care nu stiu, Oskar Schindler a fost un german care a salvat foarte multi evrei in al2-lea Razboi Mondial.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate filmele horror vazute laughing. Acum ma sperii mult mai usor laughing).
The Grudge 1, 2 si 3
Casa de Ceara
The Last Vampire
The haunting
Avertizarea
Motelul Groazei
etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

My Sister's Keeper iarasi e un film atat de bun.