| anonim_4396 a întrebat:

Ce imagine îţi vine în minte când auzi cuvântul „distracţie"?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate un stand-up comedy de calitate, un pahar de vin, muzica bună, pizza, oameni mişto, fum de ţigară, o poveste sau o dezbatere interesantă şi jucăuşă (ca participant sau spectator), lipsa de constrângeri şi prejudecăţi, situaţiile amuzante, un film care să-mi taie răsuflarea, un alergat, un dans, un joc, un concert, o expoziţie de artă...depinde de ce am chef pe moment.

| Bacemi a răspuns:

Muzica proasta, glume proaste, prea multa energie, relatii superficiale si consecinte nefaste.

| mgtow a răspuns:

Lumea care isi distruge sanatatea prin bautura si tigari, activitati sexuale si batai la ocazie. O zona periculoasa care o evit.

| thegatekeeper a răspuns:

Daca ne referim la ceea ce se numeste ''distractie'' in ziua de azi (cluburi, bautura etc.), atunci ma gandesc la ceva ce vreau sa evit si de care sa stau cat mai departe. Daca ma gandesc la ceea ce inteleg eu prin distractie, atunci ma gandesc la carti sau la scris.

| PedoBarbie a răspuns:

Petrecere.

| TOOL a răspuns:

O excursie la iarba verde cu cei mai buni prieteni si ceva fetewinking

| ImCalledLamă a răspuns:

Un parc de distractii gen Disneyland Paris happy Cu rollercoaster, roata, multa lume happy

| barbutxxx a răspuns:

Club, eu si cu prietenasi mei si cateva feta!

| Didishorr a răspuns:

Cel mai mare roller coster din lume

| lollipops a răspuns:

Poker.

| HiddenWorld a răspuns:

Excursii la obiective turistice,un meci de tenis,jogging,înot,călătorii în țări străine,cititul,ascultatul muzicii când sunt singură acasă, o plimbare noaptea pe malul mării, o discuție captivantă cu persoana potrivită etc.Dar, să fim serioşi, cred că toată lumea se distrează la o discotecăwinking.

| Delia272 a răspuns:

Eu cu toti prietenii mei, vara, pe un deal inalt cu multe palete si fluturasi de betminton jucandu-ne fara incetare! XD big grinwinking happy