| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna atunci cand este Luna Rosie :S? Prevesteste ceva? worried

Răspuns Câştigător
| Iulia_1200 a răspuns:

Nu se intampla nimic. este doar miscarea pamantului si soarele care face o reflectie.ca o eclipsa.priveste aici un filmuletz si vei intelege http://dosarelepix.wordpress.com/......16-iunie/. cu cat luna este mai portocalie cu atat aerul din acea zona este mai poluat.si poate avea schimbari ciudate asupra zodiilor. sa te simti rau sa ai schimbari ciudate de conportament.dar de obicei asa ceva nu se intampla la noi in Romania :-j. asa ca stai linistita.nu inseamna nimic.este chiar un lucru foarte frumos :). pa:-h. ( si pentru cei care imi zic ca vorbesc prostii sau ca nu e adevarat.sa stiti ca am citit de pe net )

20 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Te transformi in vampir. Sau in sirena. Tu alegi.

| marrr a răspuns:

Nu, este un fenomen des intalnit vara. E totusi frumos sa vezi luna ca o portocala, stand pe cer si privindu-nelove struck mai ales cand esti la marebig grin.

| imthefkinguseroftpu a răspuns (pentru marrr):

Si iarna? acum 10 minute am fost cu cainele afara, iar semi-luna era de culoare portocaliu inchis.cum explici?

| pacalici a răspuns:

Da ancep sa se transforme aia de au fost muscati de lupi an varcolaci

| Byclick a răspuns:

S-a rusinat ca a filmat-o satelitu cu cratere pe fata.

| andrei a răspuns:

Pai in "Stapanul inelelor" prevestea ca se va varsa mult sange in noapte aceea sau nu imi amintesc eu binehee hee

in relitate nimic:p e doar reflezia saorelui:p

| MrNobody a răspuns:

Da. Cand e Luna Rosie aproape de miezul noptii. te transformi in mumie si incepi sa pui intrebari stupide pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inseamna nimica rau. inseamna ca aproape toata saptamana o sa fie cald happy este foarte frumoasa :* big grin tongue

| shhhs a răspuns:

Salut.
Pt. ca m-am perfectionat in mitologie si fenomene paranormale iti pot raspunde.happy
Legenda spune ca daca un om este muscat in aceasta perioada de un vampir sau varcolac acesta se va transforma si el la randul lui in aceeasi creatura devenind nemuritor.
Sau se spune ca aceasta prevesteste venirea satanei in lume.
Pa, pa:X

| Lucian_Lupascu_1979 a răspuns (pentru shhhs):

Da stii u sigur ca asa e sau ai auzit si u de la altii cum stie toata lumea nu vb despre ceva care nu stii cu ce se mananca un sfat bun e mai bine sa nu te implici f mult in aceasta problema

| Miinato a răspuns:

Ce oamneni baa laughing. nu prevesteste. dar ai auzit sh tu ce s`a intamplat in japonia ma candesc. si cand luna rosie e. inseamna ca e super apruape de pamant laughing. si mnoah. provoacaa refluxuri si fluxuri care or sa fie iar tsunamii. si curtemuree. si e posibil ca si la noi sa fie. ca au spus la stiri ca si Romania e o tsara seismika. laughing. ar fi prea frumos sa ne transformam in vampiri laughing pentru ca eu i ador love struck. mnoah. pa sh pusii laughing.

| elenaapostumariacristina a răspuns (pentru Stefan_Amisculesei_1998):

Ba din contra totul este gresit luna rosie inseamna sfarsitul lumii. atunci cand Mesia va veni a 2 oara pe pamant.DAR nu este din prima luna rosie este din a patra luna rosie primele doua sunt in 2004 iar celelalte doua in 2015. ULTIMA va fi chiar pe 28 septembrie atunci se va implinii profetia. DAca nu ma credeti informativa

| RazviSmile a răspuns:

In seara asta lune e rosie... oriunde merg tot o vad...ma inspaimanta! Parca se uita la mine O.o

| D4139919 a răspuns:

Nu este nimic rau este forte frumos este doar o eclipsa dar daca ai frica doar roaga-te

| elenaapostumariacristina a răspuns:

Ba din contra totul este gresit luna rosie inseamna sfarsitul lumii. atunci cand Mesia va veni a 2 oara pe pamant.DAR nu este din prima luna rosie este din a patra luna rosie primele doua sunt in 2004 iar celelalte doua in 2015. ULTIMA v a fii chiar pe 28 septembrie atunci se va implinii profetia. DAca nu ma credeti informativa

| elenaapostumariacristina a răspuns:

Ba din contra totul este gresit luna rosie inseamna sfarsitul lumii. Atunci cand Mesia va veni a 2 oara pe pamant.DAR nu este din prima luna rosie este din a patra luna rosie primele doua sunt in 2004 iar celelalte doua in 2015. ULTIMA v a fii chiar pe 28 septembrie atunci se va implinii profetia. DAca nu ma credeti informativa

| elenaapostumariacristina a răspuns:

Ba din contra, totul este gresit. luna rosie inseamna sfarsitul lumii. Atunci cand Mesia va veni a 2 oara pe pamant.DAR nu este din prima luna rosie este din a patra luna rosie primele doua sunt in 2004 iar celelalte doua in 2015. ULTIMA v a fii chiar pe 28 septembrie atunci se va implinii profetia. DAca nu ma credeti informativa

| D4139919 a răspuns (pentru elenaapostumariacristina):

Tu nu credi ce spui de loc asta este cea mai frumoasa eclipsa ami place foarte
mult

| Vanca_DV_1998 a răspuns:

Cand este luna rosie se spune ca daca esti muscat de un varcolac in luna rosie te transformi in unul PS:la o luna simpla o muscatura te poate omora cum spun spanioli ¨ Un ombre mordido es un ombre maldito¨ ce inseamna un om muscat ii un om blestemat.