| florynambrozie a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca vi acasa si casa este plina de siruri de sange pe jos?

9 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

O veste legat de o cerere (dorinta) care nu iti va fi implinita.

Daca ai fi spus mai multe detalii poate te puteam ajuta.

| Wehrmacht a răspuns:

Lucruri malefice.Inseamna moarte, ca in acea casa se va intampla ceva rau.

| Peter28 a răspuns:

Inseamna ca se va intampla ceva rau in casa aia. Dar nu intotdeauna, se intampla asa. Poate ai vazut un film de groaza cu acea imagine, iar creierul a reprodus-o intr-un vis.

| CeaCuMasca a răspuns:

Inseamna ca ai avut un vis ciudat.

| Empathizer a răspuns:

Inseamna ca ai un cosmar. Traditia romaneasca de ninterpretare a viselor spune ca visele cu sange nu sunt bune - sunt un semn ca nu prea te simti in apele tale: poate ai dezamagiri, poate, esti nefericit, coplesit de griji, poate munca nu-ti este destul de spornica. Toate aste te pot face sa ai cosmaruri.

| drhotzu a răspuns:

Ca ai o imaginatie un pic bolnava...
visele nu "insemneaza" nimic. sunt doar imaginatia noastra care trece la treaba cand noi adormim! atat

| TheDifference a răspuns:

Inseamna ca te uiti la prea multe filme horror sau thriller

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Revezi un loc care ti-a placut si te impresioneaza ceva nou. esti in prag de a te imbolnavii, dar iti trece iute. pentru o perioada nu ai evolutie semnificativa.