| XCoryZ a întrebat:

Ce inseamna motto?

Răspuns Câştigător
| strawberry03 a răspuns:

Motto-ul este ceva ce alegi sa te reprezinte sau sa reprezinte ceva din ceea ce faci. E ca un simbol. De exemplu o persoana isi alege ca motto: Viata trebuie traita la maxim (un exemplu), e ceva ce il reprezinta si alege sa mearga pe aceasta cale. Sper ca ai inteles cevabig grin

11 răspunsuri:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Citat pus la începutul unei scrieri, al unui capitol etc., pentru a reda pe scurt ideea fundamentală a lucrării

| Omulambitious a răspuns:

Un stilhappy

| contunustiucare a răspuns:

MÓTO2, motouri, s. n. Citat luat, de obicei, dintr-o operă consacrată sau semnată de un autor celebru, pus la începutul unei lucrări, al unui capitol etc. cu scopul de a releva ideea fundamentală a scrierii respective. – Din it. motto, germ. Motto.

| Zulicious a răspuns:

MÓTO, motouri, s. n. Citat luat, de obicei, dintr-o operă consacrată sau semnată de un autor celebru, pus la începutul unei lucrări, al unui capitol etc. cu scopul de a releva ideea fundamentală a scrierii respective. – Din it. motto, germ. Motto.

| AndraaP a răspuns:

Motto-urile sunt niste citate pe care tu le urmezi in viatahappy

| DeyYyUu a răspuns:

Motto in semna un fel de porecla a unei echipe-grup sau unui clan mttoul se pune al 3 sau chair al 2 ex: Wolf Crime motto: cei mai puternici pentru 3 pentru 2 Vulpieri motto: siretleni funda? creed ca tem ajutat

| RitmeX a răspuns (pentru DeyYyUu):

Motto este adica faci o revista si ii pui un titlu si moto adica sa descrii ce e in revista ce prezinta happy

| iLeón a răspuns:

Motto - Un fel de proverb care te reprezinta. De obicei sunt luate din opere cunoscute dar le poti inventa chiar tu

| RitmeX a răspuns:

Motto este adica ai un titlu de exemplu si nu stii cei moto motto este tot ca un fel de titlu care adica iti faci o revista si iti pui denumirea si motto ce prezinta revista!

| RitmeX a răspuns:

Motto este aidc tiai facut revista si iai pus si o denumire apui motto adic trebuie sa scrii ce repezinta revista cred ca vam ajutat cu ceva happy