| MrHello a întrebat:

Ce inseamna paysafecard

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Plata sigura cu cardul in traducere. Culmea, este fara card si este o plata sigura. Mergi, cumperi un cod si platesti cu el online.

| SnoopDogg12345 a răspuns:

Sa mori tu ca nu stii. Introduci bani intr-un aparat (in mega image spre exemplu ) si iti da un bon. Pe bonul ala sunt 16 cifre. Bonul e echivalent cu banii pe care i-ai bagat. Te duci pe aplicatie, dai plata prin paysafe, fara card de credit, bagi alea 16 cifre si iti da on-line valoarea achizitiei. Pe scurt : bagi bani intr-o cutie rosie, cutia scrie pe ceva un numar, bagi numarul in pc, iei bani de partea cealalta a televizorului ala mai mic.

Sper ca te-am ajutat spre a-ti gasi drumul spre societatea din ziua de azi

| SmonekStyle a răspuns:

Este un card virtual.
Adica iti faci cont pe sait-ul lor si le dai anumite detalii despre cardul tau(adica cel real). Cu aceasta metota (LEGALA) poti cumpara anumite lucruri de pe site-uri. Cum ar fi Steam este un program de jocuri in care poti investii bani in jocuri. Sper ca te-am ajutat. FUNDA!