| adelinazrsh a întrebat:

Ce inseamna sa traiesti cu adevarat? Va intreb fiindca eu nu am simtit niciodata ca traiesc. M-am simtim mereu absenta, dorindu-mi sa fiu altundeva.

4 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

Să trăieşti cu adevărat, înseamnă să faci ceea ce îţi place, fără regrete.

| DanielPH a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci ce vrei tu, sa nu eziti, sa te bucuri de fiecare clipa si de fiecare zi de parca maine nu ar mai fi alta!
Sa faci tot ce iti place si tot ce iti doresti sa fi indrazneata asta inseamna sa traiesti cu adevarat, nu 24 h in fata PC-ului!

| alx17 a răspuns:

Sa traiesti..este greu de explicat in cuvinte ce inseamna a trai, dar incerc sa iti explic, sa te ajut oarecum sa-ti dai seama cat de frumoasa e viata, sa stii ca nu e greu sa-ti dai seama ca viata e frumoasa si trebuie traita incearca sa te gandesti cate lucruri minunate sunt in lume : de la peisajele frumoase si locurile de vizitat pana la lucruri digitale, de la urat la frumos de la singuratate la dragoste... gandeste-te ca poate o sa-ti gasesti pe cineva si totul atunci o sa se rezume la voi doi (daca nu ai pe cineva) happy happy ...si asa mai departe. sper ca ti-am furat asa o scanteie de bucurie si ca te-am facut sa te simti mai bine oarecum smug :3

| Violet111 a răspuns:

Sa traiesti cu adevarat inseamna sa faci tot ceea ce iti place, ceea ce te face fericit! Poti calatori, poti fotografia lucruri frumoase, le poti face un bine oamenilor, de exemplu sa le donezi cate ceva, poti sa te apuci de pictura! Sau, poti pur si simplu sa iti gasesti un talent! De exemplu, daca esti actrita, ai putea sa calatoresti si in alte tari! Funda?