| thisissolawl a întrebat:

Imi puteti spune ce inseamna "Swag"?

Răspuns Câştigător
| x3Lizz a răspuns:

Swag este un cuvant folosit in intreaga lume de adolescenti. Nu este un cuvant din dictionar, ci mai repede un stil. Stilul Swag exprima felul in care te imbraci, ce atitudine si ce personalitate arati atunci cand esti in public. Modul vestimentar este acela cu hanorace, sepci[stilul skaterilor sau al rapperilor]. Cei care dobandesc acest stil sunt oameni carora le place viata, iubesc sa se distreze, iar de obicei, baietii swag sunt " bad boys". Atunci cand este vorba despre fete, flirteaza cu ele, dar le respecta. Swag este mai des inalnit la oamenii de culoare care canta R&B sau Rap. O scurta descriere Swag ar fi = Atitudine, Personalitate si Haine Coolwinking

71 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Bunăăă se traduce
stuff we all get

| computerizatul a răspuns:

Are mai multe sensuri, in functie de context. Poti gasi sensurile acestui cuvant aici http://hallo.ro/search.do?d=en&l=ro&type=both&query=swag :D
P.S.: Data viitoare spune si in ce limba e. (Acum am banuit ca e in engleza, dar mai bine sa fie totul clar)

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| CristinutzaLooLKidding a răspuns:

Secret we are gay laughing

| Balan_Andrei_1995 a răspuns:

Inseamna swag=secretly we are gay...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Swag => un stil. stilul acela cu haine largi si sepci de rapperi. de exemplu baietii de la New Boyz sunt swag. in general o sa intalnesti cuvantul asta in melodiile cantate de rasa neagra. ei in general sunt swag.

| Drugs a răspuns (pentru CristinutzaLooLKidding):

rolling on the floor)

| spekeps44 a răspuns:

Din cate am inteles eu e un cuvant folosit de copii americani pentru oricie fara vreun scop anul e. Mai e de altfel si un stil de vestimentatie si de a fi. Un stil de skater combinat cu rapper. E opusul hipsterilor daca vrei. Tot ce e la moda cei swag o fac pentru ca asa cred ei ca e cool.

| TDman a răspuns:

De fapt, SWAG este un termen inventat la inceputul anilor 60, de un grup de barbati homosexuali, in Hollywood. Deoarece pe atunci, nu exista public ideea de „gay", nu puteau sa vorbeasca despre asta, si au inventat acest cuvant care inseaman: Secretly we are gay.

Oamenii. si mai ales adolescentii au preluat acest cuvant ca fiind „cool", dar nici macar nu-i stiu originea...

| AlleAna a răspuns (pentru x3Lizz):

Eu stiam she was a gentleman...

| Luchian_Florin_1990 a răspuns (pentru AlleAna):

Tu vezi ce scrii? sau nu stii engleza deloc? she = ea, gentleman=domn
cum sa insemne "ea a fost un domn"?

| Lo_Lorena_1998 a răspuns (pentru Luchian_Florin_1990):

De fapt era she wants a gentleman rolling on the floor.

| Cretu_Gabriel_1995 a răspuns (pentru Luchian_Florin_1990):

De fapt daca stai sa te gandesti putin poate insemna si ' ea a fost un domn ' (travestit)

| ClarissaMrc a răspuns:

De fapt, se traduce prin SHE WANNTS A GENTLEMAN. "Ea vrea un gentleman". Iar restul explica foarte bine x2Lizz

| Arapalea_alexandru_1996 a răspuns (pentru x3Lizz):

Am un singur cuvant i love sawag (stiam ce inseamna)

| Kahima a răspuns:

Something What Americans Got. stilul de a fi

| Monster08 a răspuns:

Pentru unii "Secretly we are gay"
Adica in secret sunteti homosexuali.

| MarciiStyle a răspuns:

Eu stiu ca "Swag" inseamna sa ai stil, sa fi "cool".
iar de "secretly we are gay " nu am auzit.
mai este si traducerea "she wants a gentleman". Eu prima data cand am auzit cuvantul a fost la Justin Bieber, iar el apoi de la "swag", a facut " swaggy" = stilat.

| Lili767845 a răspuns (pentru AlleAna):

Cum sa zici she was a gentleman laughing))) Doamne fereste-ma voi stiti engleza? She este la feminin rolling on the floor Ea era gentleman?

| Madalin1997 a răspuns (pentru CristinutzaLooLKidding):

Si ce sens ar avea asta in melodia asta
http://www.youtube.com/watch?v=ekOFdf7yCfA
Tricked out ''Secret we are gay''...(min 0:31)?

| anutze a răspuns (pentru Monster08):

Suntem*

| AndyNarutoShinobi a răspuns:

Secretly we are gay

| Modrogeanu_Vlad_1990 a răspuns:

Cei ce folosesc termenul "swag" pentru a se descrie, sunt similari cocalarilor si pitipoancelor din Romania, deci sunt doar niste pusti fara minte ce se cred "cool". Cei ce folosesc "swag" sunt tot aia ce zic mereu si "yolo" ( you only live once ). In ochii mei, aceste specimene trebuie sa faca cunostinta cu selectia naturala.

| Modrogeanu_Vlad_1990 a răspuns (pentru x3Lizz):

De ce a fost acest raspuns ales ca raspunsul cel mai bun cand domnisoara are la prieteni pe justin bieber? You young lady need to make an appointment with Natural selection.

| Modrogeanu_Vlad_1990 a răspuns:

"swag", nu se stie exact ce inseamna dar este folosit in mare in SUA de pustii care seamana cu cocalarii si pitipoancele noastre, genul de oameni ce trebuie neaparat sa faca cunostinta cu selectia naturala de dragul imbunatatirii speciei umane.

| Chriis a răspuns (pentru x3Lizz):

Ce-ti mai place sa furi raspunsurile :).
http://www.tpu.ro/timp-liber/ce-inseamna-swag-din-engleza/

| Dyptorden a răspuns (pentru Chriis):

Prietene ai o mare problema de orientare temporala.
x3Lizz a răspuns: 20 Mai 2012 16:05
Miza a răspuns: 8 Ianuarie 2013 14:50
x3Lizz a raspuns cu approx 8 luni inainte, troll guy

| FLOnaldo a răspuns:

Chiar eram curios ce inseamna, vad prea multe '' chestii '' swag. Mersi mult variantele m-au facut sa rad, dar cei ce folosesc acest termen sunt in dilema cred! laughing

| FearOfTheDark a răspuns:

Pe scurt, swag e un mare ****.

Întrebări similare