| thisissolawl a întrebat:

Imi puteti spune ce inseamna "Swag"?

Răspuns Câştigător
| x3Lizz a răspuns:

Swag este un cuvant folosit in intreaga lume de adolescenti. Nu este un cuvant din dictionar, ci mai repede un stil. Stilul Swag exprima felul in care te imbraci, ce atitudine si ce personalitate arati atunci cand esti in public. Modul vestimentar este acela cu hanorace, sepci[stilul skaterilor sau al rapperilor]. Cei care dobandesc acest stil sunt oameni carora le place viata, iubesc sa se distreze, iar de obicei, baietii swag sunt " bad boys". Atunci cand este vorba despre fete, flirteaza cu ele, dar le respecta. Swag este mai des inalnit la oamenii de culoare care canta R&B sau Rap. O scurta descriere Swag ar fi = Atitudine, Personalitate si Haine Coolwinking

71 răspunsuri:
| MarciiStyle a răspuns:

Eu stiu ca "Swag" inseamna sa ai stil, sa fi "cool".
iar de "secretly we are gay " nu am auzit.
mai este si traducerea "she wants a gentleman". Eu prima data cand am auzit cuvantul a fost la Justin Bieber, iar el apoi de la "swag", a facut " swaggy" = stilat.

| Gabriel_Matei_1996 a răspuns:

Salut. I-ai dat funda lui x3Lizz pentru ce? Crezi ca acesta este raspunsul corect? Hai sa ti-l zic eu. SWAG este un acronim care a fost creat in anii '60 de catre un grup de barbati gay insemnand secretely we are gay. Asa ca...mai gandeste-te inainte sa dai funda. Mai bine te documentezi pe net despre orice nu stii decat sa intrii pe TPU unde majoritatea raspunsurilor sunt false si venite din partea unor oameni neinformati.

| Modrogeanu_Vlad_1990 a răspuns:

Cei ce folosesc termenul "swag" pentru a se descrie, sunt similari cocalarilor si pitipoancelor din Romania, deci sunt doar niste pusti fara minte ce se cred "cool". Cei ce folosesc "swag" sunt tot aia ce zic mereu si "yolo" ( you only live once ). In ochii mei, aceste specimene trebuie sa faca cunostinta cu selectia naturala.

| Modrogeanu_Vlad_1990 a răspuns:

"swag", nu se stie exact ce inseamna dar este folosit in mare in SUA de pustii care seamana cu cocalarii si pitipoancele noastre, genul de oameni ce trebuie neaparat sa faca cunostinta cu selectia naturala de dragul imbunatatirii speciei umane.

| Medema a răspuns (pentru Modrogeanu_Vlad_1990):

Hai,sa-ti arat ce-nseamna SWAG
Eu nu prea vream sa ma bag,
Dar te-am vazut,si la cum ai aparut
La fel de repede ai si disparut
Cu ce tupeu ne faci cocalari?
Pe cei care poarta blugi d'aia prea mari?
Aia cu SWAG care dau din gura
Nu se compara cu o tarfa pe centura
Aia SWAG care dau din mana
Sunt total opusi cocalarilor cu p...-n gura
Daca nu stii,nu te baga, ca fratele meu
Daca vream traducator ca tine ma duceam la (Franc Sinatra)
Acum sa iti explic
Ce insamna SWAG, eu am sa-ti zic
Pe sleau cuvantu'asta inseamna multe
''Haine mari, minte tare si cuvinte dure ''
Care sa alunge de prin preajma
Mentaliatea romaneasca
Da tu', sper ca-ai inteles
Cuvantu asta spus intr-un limbaj romanesc
Iti multumesc pentru ascultare
Un ascultator de SWAG iti ureaza bafta-n continuare!

Iti zic ceva, dar sa nu mai spui la nimeni
Selectia naturala nu trebuies-o-aleaga nimeni!

I-a d'aici ...si pentru mai multe informatii ascultati rap!

| Lucay_Lucay_1997 a răspuns:

S.W.A.G este de fapt un stil de PROSTIE.
Sincer eu urasc acest stil, nu ii urasc sensul dar urasc faptul ca tot mai multi copii il folosesc pe cand ei nici nu stiu ce inseamna.
Urasc ca ei il folosesc si se dau "Smekeri" pe cand ei abia stiu sa vorbeasca.
Parearea mea este ca ei sunt niste inculti, deformati, handicapati si muisti.

| FLOnaldo a răspuns:

Chiar eram curios ce inseamna, vad prea multe '' chestii '' swag. Mersi mult variantele m-au facut sa rad, dar cei ce folosesc acest termen sunt in dilema cred! laughing

| gummy502 a răspuns:

Swag-ul este un **** de 'stil' pe care il abordeaza toti copii lipsiti de personalitate si care se iau unii dupa altii. este un stil super handicapat care ii face pe tinerii generatiei noastre sa se simta smecheri prin simplul fapt ca poarta o sapta dreapta si niste pantaloni care le atarna pana la genunchi si spunand de cel putin 3 ori intr-o fraza: p***a mea. daca inca nu ai intrat in acest cerc vicios esti o persoana demna, cu principii si demna de admirat. toti cei swag sunt niste prosti, dupa mine sa moara cu totii in chinuri. pace pe pamanthappy

| CristinutzaLooLKidding a răspuns:

Secret we are gay laughing

| Drugs a răspuns (pentru CristinutzaLooLKidding):

rolling on the floor)

| Madalin1997 a răspuns (pentru CristinutzaLooLKidding):

Si ce sens ar avea asta in melodia asta
http://www.youtube.com/watch?v=ekOFdf7yCfA
Tricked out ''Secret we are gay''...(min 0:31)?

| Ralluca_Ralluca_1995 a răspuns:

Valuare baiatu sau fata

| Balan_Andrei_1995 a răspuns:

Inseamna swag=secretly we are gay...

| Kahima a răspuns:

Something What Americans Got. stilul de a fi

| Lin_Cata_1989 a răspuns:

Smoke weed and get laid laughing)

| Snb_Sergiu_1999 a răspuns:

She wants a gentlemen

| Yo_Yo_1993 a răspuns:

Eu as zice : Stupid Wierd Akward Generation laughing))) Glumesc, are dreptate x3Lizz.

| Marcel_Avram_1992 a răspuns:

SWAG este, ce-i drept, un trend a carui abreviere inseamna "In secret we are gay". Trendul asta considerat "coll" a n-a avut nici o baza. De fapt, moda SWAG a adolescentilor e un trend cu trasaturi R&B in materie de muzica si din pacate vestimentar din curentul HIP-HOP. In tentativa de a metamorfoza stilul hip-hop cu alte curente a iesit o cacealma care se materializeaza printr-o lipsa de gust in vestimentatie de genul tricouri/bluze largute cu gatul cat mai larg, blugi skinny (skinny jeans), cu turul lasat si purtati cat mai jos pe fund(moda pantalonilor lasati pe fund provine din inchisorile americane unde gay-i isi aratau orientarea sexuala celorlalti detinuti fara a atrage atentia gardienilor prin semnalmentul blogilor lasati).O trasatura fizica - trupuri cat mai subtiri. Ei sunt lipsiti de caracter si atitudine. Trendul este produsul celor ce admirau adeptii culturii HIP-HOP pentru personalitate, inteligenta si fermitate insa nu puteau dobandi caracteristicile etice prezente in cultura. Pentru hip-hop-erii "old school" SWAG-erii sunt cosmarul lor pentru tentativa vestimentara si comportamentul afisat in numele culturii hip-hop.

| Garconita_Mihaela_1997 a răspuns:

Like my swag

| Msc_Kidd_1999 a răspuns:

SWAG inseamna: "Secretly We Are Gay"Deci nu il folosesc nici in ruptul capului.

| Ionut_Laurentiu_Jianu_1980 a răspuns:

Swag e un acronim creat de un grup de homosexuali in anii 60. S- secretly
W-we
A- are
G- gay
Cel puţin asta mi-a spus profesoara de engleza cand a vazut ca folosesc prea mult cuvantul "swag"laughing

| MarionetaVesela a răspuns:

Înseamnă s3x with andrew garfield

| JeSuisL3jEr a răspuns:

SWAG= Secretly We Are Gay rolling on the floor)

| Necsoiu_Alex_1998 a răspuns:

WTF voi vedeti ce scrieti? S.W.A.G=Secretly we are gay....Si nu e gluma!

| Natalia_Grumeza_2000 a răspuns:

De fapt Swag este o abriviatura si inseamna:
Secretly
We
Are
Gay

Întrebări similare