| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna xD in limbajul de pe messenger?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Nu inseamna ceva. Adica stii cum faci semnul acela cu ranjitul :d ( : D ) in loc de : care sunt ochii pui x. Adica ranjit mai "rautacios".

119 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Zambaret.

| maryana5 a răspuns:

XD nu este un semn anume...vine de pe MSN care este un fel de ras. daca vorbesti cu un american si ii dai semnu' asta -xD- el intelege big grin
e un lucru incurcat. dar sper ca ai inteles happy
xoxoo, mary xD

Alte răspunsuri
| FeelTheRainbow a răspuns:

Scrie xD pe o foaie si apoi intoarce foaia asa incat x`ul sa fie sus si d`ul joc.Asa sigur il veziwinking

Alte răspunsuri
| YoYoJuSt4U a răspuns:

Inseamna ceva de genu"te iubesc" sau un ras sarcastic

| Lion_9677 a răspuns:

Xd=big grin da e ala mai malefic

| Al3Kss a răspuns:

Cred ca e ceva intre big grin siwinking scris xD, k si cum ranjesti si faci cu ochiul! x mic [ochi inchis] si D mare [ranjet] pac si XD ranjesti cu ochii inchisi stransi sau te uiti crucis ca mr. bean si ranjesti k bou! sigur asta e deci te uiti crucis si ranjesti ori cu ochii stransi ori faci cu ochiul cand ranjesti cand e scris xD. fundita ca am stat sa citesc toate raspunsurile si sa ma si gandesc. plz XD!

| George1176 a răspuns:

XD ba x sunt ochii care se uita incruntati si D - zambetul
---> gen mwhaha

| andreea95 a răspuns:

Xd inseamna big grin

| gerasaslan a răspuns:

Inseamna zambaret big grin asta adica "big grin"

| AnnAD4rK4ng3L a răspuns:

XD = big grin
nici pe departe dead...

| Alexddu99 a răspuns:

XD sau un fel de nebunie

| Roxiii94 a răspuns:

XD, ceva dragut cred. ceva gen : big grin

xoxo, # rcsx

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

XD inseamna entuziasmat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu caredka big grin dar Dar cu ochii mai rautacioshi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of Of Of cata lume sa zicem cu idei traznite... Xd are rolul de mort! Adica dead! Un fel de 'x dead Intelegeti voi? Daca intri pe un chat un fel de mai bine nu fac reclama big grin si pui (xd) apare un cap de mort! Oreqm astea sunt si de prin jocuri cum sunt multe altele cum ar fi ^^ sau -_-' sau %_^ sunt multe...

| ReflexxD a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand mori, zambesti, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Xd inseamna LOL, un fel de ras mai malefic

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E fericit.rade.rangeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha.
xD inseamna dragut. zambet sau. pur si simplu simpatie iubire[ intre prieteni] love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Xd inseamna ha ha ha

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

XD inseamna mai multe faze de exemplu cand te-a batut cineva la un joc zici xD adica bv sau un ras ca te-a batut rapid.Asta stiu pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte happy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact, un fel de ras asa mai ceva de genu "wtf?" sau..."m'ai spart"

XD
intelegeti?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

XD inseamna "big grin de la d" si "love struck de la x"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...nu stiu ce sa zic exact...adica o sa mai vedeti semne de acest gen. Spre exemplu ai putea sa scrii si "=D", sau ": D"[am scris cu space ca sa nu se vada direct semne de mess] si xD.Deci e posibil sa fie tot un fel de "big grin". Cred! E doar o parere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inseamna iubire?