| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna xD in limbajul de pe messenger?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Nu inseamna ceva. Adica stii cum faci semnul acela cu ranjitul :d ( : D ) in loc de : care sunt ochii pui x. Adica ranjit mai "rautacios".

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

XD = gen, entuziasmat

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

XD este ceva mai groznik adica alt ceva tot ca un fel de ris dar cu ochi mai holbati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai big grinbig grin: sa zambesti :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un fel de emoticon ca sa zicem asa, care rade tare.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ii ceva de genu big grin ...numa ca ii cu "X"... ii mai "rautacios" intr-un fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce idei aveti... inseamna deadtongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

XD inseamna o mica fraza pecare o folosim sa fim mai cuceritori pur si simplu spui cind esti intr-o problema si spui aceasta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un fel de ras malefic ceva de genu... devil may cry...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna sa te beshi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna sa te beshi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleu... xD nu e "iubire intre prieteni" sau ce ati mai scris voi.Strangeti ochii si zambiti si asta inseamna xd laughing) nu este un fel de "evil smile". stiu sa il folosesc dar nu stiu sa explic prea bine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un ras malefic... cel putin asa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zambet malefic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

XD vine de la smileyu asta"big grin"...se mai pune xD deoarece unii vriand sa is faca id` cu semnu ala, nu pot fiindca nu este voie cu semne de punctuatietongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna zambaret

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca xD inseamna ca s-a rusinat la o afirmatie facuta. ceva de genu blushing. nu stiu sigur. inseamna ca l-ai terminat cu o afirmatie cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inseamna nim este gresit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zambet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate raspunsuri intortochiate am mai vazut aici. xD
Eu una folosesc foarte mult acest "semn" [ dupa cum ii ziceti voi xD ]

xD este un emoticon [ sau 'fata zambareata' dupa cum se mai zice ] " D "-ul este gura care zambeste si rade, iar " x " -ul sunt ochii pe care ii tin INCHISI sau iti dai cu palma pe ochi. Nu inseamna nici decum 'cap de mort'. Atunci cand vrei sa 'expui' un astfel de emoticon [ ca si cum ii zici altuia 'te omor' sau 'esti mort' ] se foloseste xP.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din ce scriu cei de mai jos nu mai inteleg nimicthinking cap de mort, mort de-a dreptul, ranjet malefic, chiar LOL, ce sa mai inteleg?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diavol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da nimeni nu stie ma? in semnele de pe chaturi xD inseamna niste ochi in forma de x si D zambetul.asa zic multi dar nu! xD inseamna sa razi...sa nu mia scrii hahahahahahaha scrii xD asa e limbaju modernwinking...eu unu stau pe chat 20/24 si stiu; P xD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu eram curioasa sa vad ce inseamna deoarece am intrat pe un site unde era un filmuletz cu o "fantoma" si la comentari erau multe XD, acum m-am convins xd= ras rautacios-dracos tongue sper ca am fost de folos!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci cum faci semnul "big grin"
e ala care ranjeste
si asta e unu care se uita incrucis cum ar veni

nu stiu e cam greuoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Xd inseamna big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rinjit rautacios