| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna xD in limbajul de pe messenger?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Nu inseamna ceva. Adica stii cum faci semnul acela cu ranjitul :d ( : D ) in loc de : care sunt ochii pui x. Adica ranjit mai "rautacios".

119 răspunsuri:
| AleFizzy a răspuns:

Imi e rusine ca traiesc in Romania... Ca sa va dati si voi seama ce inseamna uitati link-ul cu poza : http://images2.fanpop.com/......23_300.jpg

| georgik99 a răspuns:

"xD" sau "XD", un emoticon folosit pe internet pentru a exprima un ras foarte tare, ceva de genul "lol" sau "rolling on the floor" sau "=]]" sau pe romaneste exprima "mor de ras" ma prapadesc de ras" ma intelegi tu

| dasdfsdfdf a răspuns:

Mah xD dupa msn messenger ce inseamna un ras malefic nu e alta porcarie e ceva gen devil doar ca pe msn

| ReflexxD a răspuns:

XD, inseamna un ras malefic.

| IngerashCuCoasa a răspuns:

XD este un fel de ras malefic ca si emoticaonu astadevil ceva de genul!

| CybergShark a răspuns:

Intoarceti xD ca toate celelalte semne.
xD vrea sa zica ceva care te-am socat, uimit, te-a dat pe spate, cam asa ceva.

| LecorseCodIV a răspuns:

Xd inseamna casi cum esti smecher si zambesti. Sper ca te-am putut ajuta.

| Sieside a răspuns:

XD inseamna un fel de big grin dar extrem.Un emoticon nebun sau ceva de genul happy.Nu inseamna chiar rautacios sau "Dead" cum zic unii rolling on the floor), si stiu foarte bine, eu stau mult pe chaturi big grin.

| andreea_4425 a răspuns:

Pai xD inseamna asta (big grin) numai ca este din alta tara

| AndReeeeBăă a răspuns:

XD inseamnaa pentruu Dumnezeu in spaniola...

| BuBu_6578 a răspuns:

XD.gen:muhahaha
un ras malefic

| ungureanualex a răspuns:

XD este ceva intre devil...rolling on the floor si... big grin

| Alexandrak2002 a răspuns:

Imagineaza-ti ca in loc de,,:" este,, x".
xD
Pe WhatsApp exista acest emoticon.

| EmOoKidD a răspuns:

Salut!happy Nu inseamna ceva anume... e ca si cum ar fi emoticonul acela "big grin", dar in loc de ":" care reprezinta pui "x" adica cun fel de ochi mai rautaciosi. Deci practic reprezinta un ras rautacios! happySper ca te-am ajutat!

| Alexandra_Ancuța_1995 a răspuns:

X= vine de la ceva malefic D= vine de la big grin Deci cum ar fi un fel de big grin devil amestecat

| llKagllKagome99 a răspuns:

Inseamna foarte fericit. ceva gen.rolling on the floor lesina fericit cel putin pentru mine XD rolling on the floor

Alte răspunsuri
| delyutza_9846 a răspuns:

adica cum e lol e de ras si de rankitkissrolling on the floor

| edy_3037 a răspuns:

Adica :d sambetul acela fundita?

| AlYnA_6106 a răspuns:

XD inseamna cum s-a spus entuziasmat big grin...

| Parry a răspuns:

Ei bine nici eu nu stiam ce inseamna xD dar totusi il foloseam.acum ca stiu ce inseamna.parca e mai naspa.eu credeam ca e ceva asa mai rock ceva de genu' big grin happy dar totusi e cool semnu by Parry xD

| Alyyy10 a răspuns:

Buna happy
Este un simbol care se foloseste la chat
are in locul ochilor un "X" si un zambet larg ca la big grin (de aici vine "D")

| helo12 a răspuns:

Simbolu xD inlocuieste "LOL" (laugh out loud = razi cu voce tare) uite, daca stii putina engleza si nu ma crezi: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=XD

| Râde_Miiru_1990 a răspuns:

Lol frt, folositi asta aprp zilnic si nu stiti ce inseamna. este >< plus D de la zambet. >.< d... Doamnee. intoarce capul spre stanga si ai sa vezi.happy

| DjRasfatzata a răspuns:

XD vine de la un emoticon folosit pe xat.ro se foloseste intre paranteze,,(XD)" cam asa daca doresti sa afli cum arata intra pe un xat online si folosesteltongue

| andr3utzza a răspuns:

XD inseamna :X si big grin

| Nappi a răspuns:

XD ii folosit atunci cand razi foarte tare... Xul sunt ca si ochii incruntati si D ul e gura deschisa larg...