| Davyd2001 a întrebat:

Ce jocuri pe calculator vă jucați atunci când erați mici?

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tetris. Era la inceputul anilor '90 pe o discheta de 5, 25" si aveam un Felix 286. Computerul avea suprafata unei mese la care incapeau 6 oameni.

| Simpatic a răspuns:

Daca imi aduc aminte bine printre primele jocuri pe care eu le-am jucat pe un PC au fost cred in anul 1998-1999 Command & Conquer: Red Alert (1996) si Mortal Kombat primele parti happy
Dar jucasem si alte titluri cu ceva ani inainte pe consola.
Am avut primul meu PC in 2002 laughing cand daca aveai placa video de 256 MB era ceva si avea un procesor din familia AMD Athlon a nu se confunda cu Athlonul de mai tarziu.
Pc-ul de pe care am jucat primele titluri scrise mai sus era a unei rude de ale mele, cred ca a avut in primii 10 din judet PC adica din anii 90', vremuri;(
Acum totul este mult mai accesibil si mai tehnologizat dar asta e happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mici cu muștar?

| sierra1 a răspuns:

Solitaire rămâne "veșnic", ce zici?

| dullcat a răspuns:

Daca nu insel siteul cartoon network avea cumva o sectiune cu jocuri.Valabil si pentru jetix.Imi placeau mult alea.

| J0B0MAT a răspuns:

GTA, HP, Lotr, chicken invaders, Mario, Solitaire, Zuma plus multe altele care nu mai îmi vin acum.

| Hyperion7 a răspuns:

Erau consolele alea Playboy, erau niște jocuri tare interesante, știu că era unul cu un șoarece, era fain răubig grin

| VoidEternal a răspuns:

Prehistoric e primul joc pe PC pe care l-am jucat vreodată. L-am jucat pe un 3x86 cu monitor monochrome. Apoi Prince of Persia. Apoi când am avut un PC cu Windows 95 am trecut pe age of empires, Aladin, Hercules, Duke Nukem 3D, etc.

| Lukasssz a răspuns:

Minecraft, Gta San Andreas, Gta Vice city.De ceva vreme am inceput sa ma joc din Minecraft si dupa atatia ani jocul inca ma atrage.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zuma Deluxe, Wolf 3D, Dina Blaster, Jazz Jackrabbit, Preistoric 1&2, Serious Sam, Diamond Mine.

| Dandinelle a răspuns:

Unreal turnament, quake3, heroes of might and magic 2, 3, 4, age of empires, CS 1.6, mu online, red alert, god, gta 2, 3, mk4

| Celdrept a răspuns:

Mortal Kombat,Street Fighter,Counter Strike, Warcraft, Fifa, GTA, Crisis, foarte multe jocuri nu le mai țin minte.

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaElena007 a răspuns:

Nfs mw (2005), underground 2, gta sa, vc si 3, cs 1.6 și ce mai era pe site-uri gen miniclip, y8, poki, etc. Acum joc și alte jocuri avand un calculator mult mai bun fața de cartoful respectiv cu pentinum 4 si 512 mb ram, nici nu mai stiu ce placa video aveam dar era ceva de la nvdia. happy

| ZokoZEW a răspuns:

Samp,Minecraft, roblox și cs go