| andrada_7513 a întrebat:

Ce parere aveti de extraterestrii!(Sunt ultra mega sigura ca veti zicechatterbox Esti nebuna, nu te gandii la asa ceva)Eu zic ce exista pentru ca sunt multe dovezi de la oamenii din spatiu si nu vreau s avb de asa ceva pentru ca ei zis chatterbox Doar cei de la nasa stiu)! Oare chiar exista :-ss?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi (zona 51) acolo se fac experiemnte pe cadavre extraterestre si poate au cativa cu viata.

| Gizăz a răspuns:

Statistic e imposibil să nu existe și extratereștri ca formă inteligentă. Universul e prea mare pentru așa ceva. Forme de viață în afara planetei sub formă de diverse bacterii s-au găsit deja deci tehnic extratereștri sunt.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.

eu sincer nu stiu ce sa cred.ar fi un pic cam ciudat ca nici una din miliardele de stele/planete din Univers sa fie populate in afara de Pamant.
multa lume a declarat ca a vazut ozn-uri,cercurile din lanuri,si e posibil sa existe ceva.
se mai spune ca americanii nu au mai mers pe luna deoarece au gasit o baza extraterestra.
s-ar putea sa existe viata extraterestra,dar in categoria asta nu intra doar fiinte inteligente,oameni cu nave spatiale si masini zburatoare, ci si bacteriile care nu sunt de pe pamant sunt socotite extraterestre, nu?
happy

| Dina a răspuns:

De ce crezi ca o sa spunem ca esti nebuna? Nimeni nu stie exact daca exista, ce ne asteapta si ce este...Am impresia ca exista extraterestri pentru ca am auzit ca pe celelalte planete exista viata asa ca, nu e nimic exclus.

| izabelageorgiana a răspuns:

Eu una cred ca exista. Atata timp cat Universul este infinit imi vine greu sa cred ca suntem chiar singurii. Asta e parerea mea.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Exista poduri pe Marte.am citit intr-o carte.dovada faptului ca a existat candva viata pe Marte

| Daniel97 a răspuns:

Eu sunt sigur ca exista, nu are cum din atatea sisteme solare cu stele ca soarele sa nu existe si cateva care sa aiba planete cu viata pe ele.E foarte posibil ca extraterestrii sa ne fi ajutat acum mii de ani ca sa evoluam mai repede, si chiar sa fi existat viata pe Marte, totul e doar o chestiune de timp pana se va face primul contact, care eu cred ca s-a facut, dar totul este tinut secret.Noi nu putem decat sa credem si poate, la momentul potrivit sa incepem si noi sa cautam in infinitul spatiului alte fiinte inteligente.

| Yuuuki a răspuns:

Are 51, acolo este o baza top secreta unde gasesti de la extrateresti pana la ozn-uri.Am vazut multe documentare pe baza asta.Incidentul de la Roswellhappy de ex.

| alexe333 a răspuns:

Pai eu sincer cred ca ei ne-au colonizat,așa s-ar explica de ce au fost patru rase pe pământ(albi,negri, asiatici, indieni). E mult mai plauzibil decât că am fost toți născuți din Adam și Eva.
Dacă te pasionează foarte mult să știi că a apărut o revistă care tratează problema extratereștrilor și nu numai. Se numește Știință și Tehnică.
Și referitor la cei care comentează: Știi cum descoperi o persoană inteligentă? Mereu sunt mulți proști în jurul ei care comentează și o contreazălaughing Așa că nu-i mai lua în seamă pe toți(decât dacă au o argumentație bine pusă la punct). Sper că ți-am fost de folos.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Ce tot bateti ma campii cu area 51?/Nici nu se stie sigur ce se face acolo, poate ca se ocupa si cu d-astea dar daca ar fi asa, cum de nici-un reporter, sau vreun militar curios, sau mai stiu eu ce nu ne-a spus pana acum adevarul? Exista trei variante dupa parerea mea:1)Nu a intrat nimeni acolo vreodata, pentru ca nu au reusit
2)Au intrat si nu au mai iesit
3)Au intrat, au iesit, si sunt platiti cu bani grei ca sa taca naibii din gura.
Iar in ceea ce priveste intrebarea, am citit undeva(a si fost pe discovery parca)cum ca exista pe marte un fel de fata, ceva in genul Sfinxului din egipt, plus 3 piramide, la mi se pare, exact aceleasi distante ca si pe Pamant, si multe altele.Tot pe discovery, au facut astia nu stiu ce simulari, ce calcule kilometrice, astronomice si s-a ajuns la concluzia ca la nu stiu cati zeci de ani lumina exista o galaxie, aproape ca a noastra, cu o planeta nu prea aproape, nici prea departe de soare, deci locuibila, doar ca nu avea satelit natural.Si dupa ce au mai facut ei niste calcule din alea s-a ajuns la concluzia ca la fiecare nu stiu cate zeci de ani lumina distanta(mi se pare ca aceeasi zeci de ani-lumina ca dintre galaxia noastra si cea respectiva), mai exista o alta galaxie, co o alta planeta locuibila, si asa mai departe, deci este teoretic, practic, tehnic si fizic imposibil sa fim singurele forme de viata inteligente, daca ne putem numi asa, avand in vedere ca ne autodistrugem, din univers.

| Deutza4747 a răspuns:

Eu am citit intr-o carte ca extraterestrii exista dar nu sunt asa cum vedem la tv ci nu stiu cum ca un fel de viermi verzi...Eu cred in ei dar...Nu sunt█ █ █ █ █ █ 100% sigura ci doar█ █ █ █ █ 80%

Sper ca te-am ajutathappy Fundita?big grinte rog...