| animeegirl16 a întrebat:

Ce parere aveti despre naruto ca si anime? eu sunt o mare fana dar vreau sa stiu si parerile voastre. :X:X:X

Răspuns Câştigător
| Ichigo a răspuns:

Hmm deci, naruto prima parte a fost echilibrata, personajele avand relativ aceeasi putere si povestea fiind pe un singur sens, adica urmarirea lui sasuke. Shippuuen seria se observa ca autorul are de gand sa faca unele personaje mult mai puternice decat altele plus ca introduce termeni noi in materie de informatie ninja, face legaturi multe cu prima parte (atacul lui madara care se leaga ) si se poate spune ca seria actuala plus in manga animeul a cam ajuns pe la jumatatea povestii : Mai pe scurt e un anime foarte bun pentru incepatori, plin de actiune si moderat in elemente SF ( chakra, tehnici de baza, etc) care prin anumite mijloace vrea sa evidentieze greutatile unui copil care a fost respins de toti si acum incearca sa-si reconstruiasca viata.

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

E super!
Naruto a fost primul anime pe care am reusit sa-l vad complet (toate cele 220 episoade).

| 3thera a răspuns:

Imi place foarte mult.Sunt fana de mult timp(si nu sunt foarte mica tongue)

Pe scurt anime-ul asta m-a facut sa apreciez cultura Japoniei si tot ce tine de "anime-uri". Superb! Si te mai invata si lucruri bune cum ar fi prietenie, curaj...

| SPINAKZU a răspuns:

ISQ, ai urmarit vreodata anime-ul acesta? eu cred ca nu.BAKA! e cel mai tare anime din istorie happy.

| ISQ a răspuns:

Sti ce cred despre el big grin? e un cocalar happy

| SongHyeRa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel Animeee de cand am vazut naruto ador japonia si anime-urilebig grin