| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce parere aveti? Este adevarat sau nu? Credeti ca se va intampla tot ce scrie acolo?
http://infoalert.ro/......fi-la-fel/

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Posibil...foarte posibil. Nu ma mira planurile lor, insa ma surprind. Nu cred 100% ca se v-a intampla, insa nici 0%. Nu e mare lucru, legat de religii ma refer. Toate au tenta ortodoxa, asa ca o unificare a lor nu e grea. Daca va fi posibil, atunci creste convingerea in mine ca si catolicismul v-a putea sa se alature aliantei.

14 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este foarte ingrijorator pentru noi! Nu este bine daca se unifica toate bisericile intr-una singura biserica mondiala si universala cu toate religiile la un loc! Este vorba de o NOUA ORDINE MONDIALA condusa de masoni (francmasoni) care ne pot manipula pe toata lumea dupa bunul lor plac!

| GolopențaAdrian explică (pentru untu):

Stiu despre aceste lucruri si despre noua ordine mondiala prin acest memorandum se poate forma

| GolopențaAdrian explică (pentru untu):

Si cum ai vedea lumea daca tot ce scrie in acest memorandum ar fi implementat?

| Aberdeen a răspuns:

Este interesant cum vârsta de pensionare, începând cu articolul 7 crește din an în an.
„Începând cu data de 01.08. 2017, se va limita numărul spitalelor.", asta este cea mai stupidă reformă.
În fine, tot documentul e extrem de restrictiv, sper că nu se va implementa nimic.

| GolopențaAdrian explică (pentru Aberdeen):

Crezi ca eu vreau acest lucru?

| Aberdeen a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu înțeleg de ce a acceptat Rusia. Tocmai Rusia!

| GolopențaAdrian explică (pentru Aberdeen):

Asta nu ma asteptam ca rusia sa faca parte din memorandum

| daniel33441 a răspuns:

Hai sa iti zic o treaba..nu tot ce zboara se mananca.doar pentru ca cineva scrie ceva pe net asta nu inseamna ca e si real.INTOTDEAUNA la finalul articolelor cercetati CINE l-a scris.da search pe google pentru numele persoanei care a scris.numele celui care detine blogul.ce studiaza aceste persoane.VERIFICATI SURSELE INFORMATIEI.nu mai mergeti ca oile unde vi se arata. puneti la indoiala TOT ce cititi si puneti CAT MAI MULTE intrebari.intrebati profesori, cautati pe site-uri cunoscute pentru credibilitatea informatiilor.Nu mai inghititi tot ce vi se da pe site-uri care fac bani de pe numarul cititorilor nestiutori care dau click pe orice prostie.

| GolopențaAdrian explică (pentru daniel33441):

Cel care a scris a studiat acest document si nu il scrie fara sa-l cerceteze asa ca este real

| daniel33441 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Site-ul se cheama info alert.intreaba-te de ce toate informatiile de genul apar numai pe posturi sau site-uri care au un nume "sugestiv" la fel ca wowbiz...cine a scris acest articol? ai verificat? e usor sa zici:da a fost studiat.de catre cine si cine a transmis informatia mai departe? ai idee cat se schimba o informatie pana sa ajunga de la presa la cititor? ai fi surprins https://lucianmindruta.com/......ba-romana/ iaca si un link de la infoalert. oare de ce? rolling on the floor))

| GolopențaAdrian explică (pentru daniel33441):

Nu stiu

| daniel33441 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Info alert..lasa impresia ca de fapt te informeaza. wow biz..sigur va fi ceva wow un show interesant cand de fapt promoveaza numai femei usoare si tigani. la fel si astia cu info a lor.ia si te informeaza bine ce citesti.internetul e plin de informatii inutile cu titluri scandaloase care sa te atraga la citit.se cheama clickbait. ei fac bani din vizualizari.repet.nu tot ce zboara se mananca. tind sa am mai multa incredere intr-un site a lui lucian mandruta decat in unul care nu prezinda sursa informatiei si scriitorul.un site serios precizeaza detaliile.