| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere va face un baiat care nu prea iese din casa si nu prea are prieteni?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un om de treaba, mai linistit si nu are cu cine sa plece afara din cauza ca il ignora lumea sau nu a gasit pe cineva care e mai linistit fara prostii in cap

| elleme a răspuns:

In grupul meu de prieteni acum un an a intrat un baiat care era tot asa si pot spune ca e mai de treaba decat toata lumea. Poate ca e un baiat mai cuminte, linistit si inca nu a gasit prieteni adevarati cu care sa-si petreaca timpul big grin

| sappy a răspuns:

Un astfel de baiat poate sa fie mai normal decat marea majoritate, punand accent pe alte valori.Decat sa te inconjori de un grup de persoane tampite, mai bine astepti si cauti persoane care sa aiba aceleasi preocupari cu ale tale!

| Reigns a răspuns:

Cred ca primul lucru care mi-ar trece prin cap e ca nu il lasa a lui sa iasa si astfel a devenit timid si antisocial, prin urmare s-a obisnuit sa nu comunice si sa nu iasa in mediu social. Alta impresie ar putea fi ca nu vrea sa socializeze, de frica sau pur si simplu se simte bine singur, s-a obisnuit sa fie singur. Sau poate e un gamer inrait care nu face altceva decat sa stea cat mai mult in casa ca sa se poata juca. laughing

| neutrino a răspuns:

Poate fi mormoloc sau poate ca nu are timp, avand un tel si un program bine stabilit in acest sens. Sunt si persoane care nu sunt multumite de calitatea grupui din jurul casei si prefera sa mearga afara in alta parte.

| Dariusuu a răspuns:

A descoperit ceva joc drăguţhee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motivele pot fi multe...nu are prieteni, e timid, mai singuratic, poate are in grija pe cineva etc.

| Blamely a răspuns:

Ce părere îţi poate face?
Pur şi simplu băiatul respectiv este introvertit. Sau anti-social. Ba chiar e posibil să fie şi mizantrop. E alegerea lui dacă vrea să stea în casă sau să iasă pe afară.

| anonim_4396 explică (pentru Blamely):

Of Blame, ce dur din partea ta :c

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Poate e plictisit. Poate sta acasa si studiaza. Poate suefra de agorafobie. Poate nu are prieteni...

| SaschaM a răspuns:

My dream guy. Asa sunt si eu laughing)

| Florinel28 a răspuns:

O intrebare la care de altfel ma incadrez destul de bine si la aproape 29 de ani.
In general e destul de nasola viata asta in felul asta daca bineinteles te zbati sa fie invers si e total nedorit un astfel de stil de viata.
Dar cum au scris si cei mai de sus e o viata linistita si fara prea multe batai de cap pe punctul social. Am avut o viata scolara foarte activa ca adolescent cu de toate, dar odata terminata scoala mi-am dat seama ca eram prea dependent de alti pentru bunastare, alti care plecasera si astfel m-am simtit destul de singur si n-am avut incotro. Nu inseamna ca nu am avut destule tentative de a schimba ceva dar inca nu mi-a tinut si e cam tarziu.