| shadows2014 a întrebat:

Ce pareri aveti despre muzica reggae si despre muzica rap?
scuzati-mi categoria!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac amandoua genurile-in special muzica rap.

| Deliiiia a răspuns:

Dupa mine sunt genuri muzicale care exprima intr-un mod usor vulgar parerea cetateanului obisnuit asupra societatii.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Sunt doua genuri de muzica total diferite... La muzica reggae imi place in special linia melodica, care este foarte diferita fata de majoritatea genurilor muzicale. Dar bineinteles, nici partea vocala nu trebuie ignorata. Pentru ca degeaba este instrumentalul bun, daca vocea e praf. Rap-ul nu imi prea place. Ascult cate putin, dar, nu ma dau in vant dupa rap. Asta depinde si de melodie, dar alea sunt cazuri exceptionale. Nu pot spune ca ascult rap din moment ce eu ascult doar o melodie, doua. Depinde in mare masura si de starea de spirit in care ma aflu in momentul acela.

| emignon a răspuns:

Nu am o parere chiar bună, în general nu ascult așa ceva. Mai bună mi se pare muzica naturii.
O seară liniștită, plină de bucurii alături de cei dragi să vă dea Domnul!

| devor a răspuns:

Eu ascult rap si am o parere buna. Unora nu le place pentru ca sunt injarutarui si chestii de genu', dar daca stai si asculti orice melodie si esti atent la mesajul ei o sa iti dai seama ce au ei in suflet sau ce simti tu in acel moment