| Catalinene22 a întrebat:

Ce pot face ca sa nu mai am lag. La Counter-Strike 1.6 am foarte mare lag deci cum deschid counterul merge in reluare cand dau la o optiune? Var rog daca ma puteti ajuta. Dau funda celei mai bune sugerari.

Răspuns Câştigător
| Bogdybobo a răspuns:

Aoleu dar nu le ai deloc cu cs..intri in cs in video si daca vrei cea mai mica rezolutie care tio si recomand dai pe 640x480

17 răspunsuri:
| tauretee a răspuns:

Ba copile ai lag pe cs? ce "conserva" ai? inteleg in Romania nu sunt mari posibilitati dar sa ai lag pe cs? adica la FPS nu lag de la net si nu se spune merge in reluare se spune merge sacadat

| ksuper31 a răspuns:

Apasa `(consola) si scrie 'rate 25000'.

| Niiiicu a răspuns:

Cand joci cs inchide toate programele, lagul este de la faptul ca ai net prost sau ai configul belit, ai luat cumva ban sau destroy? daca nu dezinstaleaza cs si instaleaza-l iar ca poate o fi aparut vreun bug la instalare..eu unul mai rar am lag la csbig grin

| Catalinene22 explică (pentru Niiiicu):

Tu ce nu intelegi ca eu n-am cum sa joc cand dau sa intru pe un server scrie ceva de idle wait 8 sec. am asteptat si tot asa zice cand intru pe un server

| AlexAlexandruRazvanByPoney1234567890Razvan a răspuns (pentru Niiiicu):

Si eu mereu cand joc cs am lag si nu am nimic deschis

| ionutluca a răspuns (pentru Catalinene22):

Asta se intambla de la comenzile pe care tile da adminul cand ei ban tias sugere alt cs laughing

| buzucan a răspuns:

Uite aici un tutorial care m-a ajutat pe mine http://blog.chestiiutile.com/......trike.html

| Bogdybobo a răspuns:

Ai saterile pentru anti lag in config?
ex_interp "0.01"
rate "25000"
cl_updaterate "101"
cl_cmdrate "101"
fps_max "101"
fps_modem "101"
cl_timeout "99"
cl_rate "9999.000"

| Bogdybobo a răspuns:

Si poate fi si de la windows ca ai virusi ca si eu am patit asa

| Gabriel_Turcanu_1997 a răspuns:

Inchideti toate programele sau daca nu merge scrii in consola rate 2500. Sper ca team putut ajuta. happy
Funda?

| AlexAlexandruRazvanByPoney1234567890Razvan a răspuns:

Paii iesi din tote programele si laurma intri in cs si daca ai lag dai la video si seteaza la D3D si dai la 640x480

| AlexAlexandruRazvanByPoney1234567890Razvan a răspuns:

Tauretee taci ma nu e de la asta eu ma net foarte bun romtelecom si cu wairless

| MincaRobert a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu l-am dat pe softoar si merge merfect daca il ai pe open gl dai pe softoare si rezolutie mai mica ai lag maxim 20

| Catalinene22 explică (pentru MincaRobert):

Cum fac rezolutia mica

| End_Floriman_1996 a răspuns:

Rate 25000

| Fcog_Alex_2000 a răspuns:

Rate 25000